Skocz do zawartości

Konserwacja uszczelek


Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Witam:)

Chciałem sie dowiedziec czy wie ktos moze jak zabezpieczyc uszczelki w drzwiach by nie przymarzały drzwi do nich chodzi mi o jakis domowy sposob np:)a jesli nie to moze jakis preparat moze olejem nasmarowac?ale podobno podwpływem oleju moga sie zniszczyc:/ Uzyłem opcji szukaj ale niestety nic nie znalazłaem:/egh a przyznam sie ze troche denerwujace jak sie stoi w garazu i szarpie za drzwi bo przymarzły a przy tym strach by nie wyrwac kawałka uszczelki. Dlatego bardzo prosze o pomoc:)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem na stacji benzynowej jakiś środek w sprayu i po spryskaniu mam spokój z przymarzaniem... przynajmniej na razie ;) Koszt: nie całe 8zł

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. Dlatego bardzo prosze o pomoc:)

No trochę to za póżno rozglądać się za preparatami typu uszczelki ,a już całkowicie za preparatami przeciwko wytrącaniu się parafiny z ON. To powinno być stosowane juz przed mrozami , ale jeżeli otworzyłeś i nic nie oberwane to polecam ci środek ogólnie dostępny http://moto.allegro.pl/item287980010_k_2_silikon_300ml_spray_do_uszczelek_i_nie_tylko.html

 

Mam nadzieje ze weźmiesz sobie to za dobra rade na przyszłość .Zanim kolejnym tematem będą Gdzie nabyć uszczelki itp.. ;):/:?::?:http://localhost/opel/ipb/public/style_emoticons/default/tongue.gif

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Hehe no mam nadzieje ze temat gdzie kupic uszczelki nigdy sie nie pojawi na tym forum;)przynajmniej ni emojego autorstwa:D dzieki za pomoc:)ale odrazu nasuneło mi sie inne pytanie:)bo mowiles ze srodek przeciw wytracaniu sie parafiny w ON nalezy stosowac jak nie ma mrozu no i wlasnie bo qrna zakupilem dawno taki srodek firmny K2 no i zanim weleje do baku paliwko to wlewam odpowiednia ilosc tego własnie srodka:)czyli co on teraz nic nie daje?czyli co powienien zrobic zapas ropki na zime i wymieszac ja w dodatnich temperaturach z tym środkiem?czy jak to powinno wygladac?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

temperaturach z tym środkiem?czy jak to powinno wygladac?

 

Teraz na stacjach jest juz ON zimowy .Stosujemy środek przed mrozami i tylko do zbiornika ,aby nie wytrąciła sie na filtrze parafina.Po zamarznięciu czyli już wytronceniu taki środek już nic nie wskóra.Poza oczywiście rozgrzaniem czyli wymianą filtra i wymianą paliwa i czyszczeniem przewodów . Jeżdżę dieslami już kilkadziesiat lat wiec wiem co polecić abyś nie miał problemów tak jak ja. Kiedyś był to shell z śnieżynką na opakowaniu kolor cieczy brązowy .Teraz od dłuższego czasu używam tego preparatu jeżdżąc w góry i nigdy dotychczas mnie nie zawiódł http://moto.allegro.pl/item289361751_liqui_moly_parafina_dodatek_zimowy_diesel_hit.html

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

do uszczelek silikon w spreju a co do dodatków do ON to przede wszystkim pewne paliwo nalejesz dziadostwa to żaden cudowny środek cię nie uratuje ;):)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności