Skocz do zawartości

Pedal sprzegla


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Mam problem z pedalem sprzegla, musze go naprawde mocno wcisnac aby zmienic bieg, czy jest tam jakies ciegno ktore mozna naciagnac? Mowa o oplu fronterze, ale to bez znaczenia, rozwiazania zapewne te same co w astrze.

 

Do Moderatora.

Wiem ze usuwanie postow i dawanie ostrzezen to przednia zabawa, i przez to czujesz sie fajny, ale ja tu nie jestem jak ty, dla zabawy i zabicia nudy, tylko zglosilem sie po pomoc.

Jezeli byl bys chodz troche inteligentny to poczekal bys az dostane odp. potem sobie usuwaj tyle tematow ile dusza zapragnie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciegno ktore mozna naciagnac? Mowa o oplu fronterze, ale to bez znaczenia, rozwiazania zapewne te same co w astrze.

No nie powiedziałbym na pewno czy tak jest jak w Astrze http://localhost/opel/ipb/public/style_emoticons/default/excl.gif i to dodatkowo w jakim modelu :?::?: W astrze G jest siłownik hydrauliczny na wałku sprzęgłowym który ma za zadanie wspomagać pedał . A w twoim przypadku to musisz sprawdzić czy w ogóle coś takiego posiadasz , czy masz zwykle na łożysku wyciskowym . ;):/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Gdybym to wiedzial to bym nie pytal. Jest to Frontera A, przed chwila zszedlem aby skoczyc do Banku a tu lipa, zaden bieg mi nie wchodzi, a sprzeglo w podlodze.

 

Najsmieszniejsze jest to ze przy wylaczonym silniku biegi wchodza, zas gdy zapale silnik, nie moge wrzucic biegu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

(...)Najsmieszniejsze jest to ze przy wylaczonym silniku biegi wchodza, zas gdy zapale silnik, nie moge wrzucic biegu.

To chyba akurat jest normalne... bo skrzynia nie jest "w ruchu" więc biegi możesz wbijać bez sprzęgła, ale gdy już odpalisz silnik i mechanizm zaczyna się kręcić to bez sprzęgła możesz co najwyżej sobie szkody narobić zrywając "zęby" w skrzyni biegów...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musisz zobaczyć pod maską co masz za sprzęgło,poproś drugą osobę o pomoc,niech je wciska,a Ty zobacz na jakiej zasadzie pracuje,jeżeli masz linkę to możesz spróbować ją jeszcze podciągnąć jeśli jednak hydraulika to jedynie możesz je odpowietrzyć,moim zdaniem kończy Ci się sprzęgło i chyba jedynym lekarstwem będzie jego wymiana,to jest auto terenowe więc może się okazać że poprzedni właściciel lubił się znęcać w terenie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na jakiej zasadzie pracuje,jeżeli masz linkę to możesz spróbować ją jeszcze podciągnąć jeśli jednak

Bez urazy kol.voodoo, myślę że dobrze rozumujesz ale mylnie interpretujesz !! Sprzęgło aby działało jeszcze jako tako to linkę się popuszcza!! Jeżeli byśmy podciągali to ją dodatkowo wysprzęglamy :) Aby jeszcze działało to należy popuścić będzie niżej pedał ale jeszcze trochę pojedziemy!! ;)http://localhost/opel/ipb/public/style_emoticons/default/tongue.gif :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

brzoza, napisałeś bez urazy ;) ja się nie gniewam,może się mylę ale kol.sanon, napisał że musi wciskać pedał do dechy więc linkę należy podciągnąć (sugestia do pedału t.j. w nazwie tematu) ale na skończonym sprzęgle już chyba nie ma znaczenia

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Obaj macie racje ;) tylko lekko sie niezrozumieliscie :)

 

Ale mam nowinke, slyszalem ze ponoc jest jakis zbiorniczek ktory mogl sie zapowietrzyc i niby przez to nie whodza biegi itp. sa to oczywiscie przypuszczenia jakiegos tam zenka, ale zapytac nie boli, wiec pytam, moze slyszeliscie o czyms takim?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności