Skocz do zawartości

"Dziwne" zacieki na przedniej szybie?


Gość leszek 398

Rekomendowane odpowiedzi

Gość leszek 398

Parę dni temu podczas mżawki zauważyłem, że po każdym ruchu wycieraczek na szybie pojawiają mi się jakieś zacieki/smugi, "kocie płaczki" z góry na dół, które samoistnie znikają po 2-3sekundach, gdy wycieraczki przestają pracować.

W dzień da się z tym żyć, ale w nocy, gdy mijam się z innym samochodem staje się to naprawdę denerwujące. :dobani:

 

Pierwsza myśl..... wymieniłem wycieraczki na nowe i..... zero poprawy. :maruda:

Wczoraj umyłem szybę płynem odtłuszczającym do kuchenek, później płynem do mycia szyb w atomizerze, polerowałem, aż mnie łapa zabolała...... zadowolony, sucha szyba -czyściutka- błysk..... teraz nie ma bata, przecież to tylko szkło :cwaniak:

Dziś "test"- padający deszczyk i dalej to samo..... :devil:

Doskonale te "płaczki" widać też rano, gdy szyba jest zaparowana po nocy.

Sucha... wszystko znika, można się przyglądać i nic się nie zauważy.

Spotkał się ktoś z taką "magią"?

Co to się porobiło?

Jakiś "syf" na drodze, czy tak podziałał płyn do spryskiwaczy? Nie wiem.... O jakiś zaciekach na lakierze po płynie do sprysków to słyszałem, ale na szybie? "Cuda" :wow:

Musze coś z tym zrobić..... czytam właśnie w stryjku Google, ludzie piszą, że szybę można potraktować acetonem, benzyną ekstrakcyjną, albo denaturatem :hyhy: Trzeba będzie spróbować.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość leszek 398

Moja obecna- "Pilkington" ma pół roku, wymieniałem w wakacje- uderzenie kamienia.

Mam nadzieje, że da się coś z nią zrobić......

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

 

Twoim problemem nie jest zła wycieraczka,tłusta szyba itp.Twoim problemem....tak sądzę....jest zbyt dobry wzrok.

 

Regularnie codziennie widzę taki efekt na szybie samochodowej auta,którym pomykam w robocie.Ten moment zagarniania wycieraczki.Mi to nie przeszkadza.I w chemika nie mam zamiaru się bawić.

Edytowane przez Natan

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość leszek 398

Cześć.

 

Twoim problemem nie jest zła wycieraczka,tłusta szyba itp.Twoim problemem....tak sądzę....jest zbyt dobry wzrok.

 

Regularnie codziennie widzę taki efekt na szybie samochodowej auta,którym pomykam w robocie.Ten moment zagarniania wycieraczki.Mi to nie przeszkadza.I w chemika nie mam zamiaru się bawić.

Nie wydaje mi się, żebym był jakimś przewrażliwionym "pedantem" ;) mam raczej czysto użytkowe podejście.

A jeździłem już paroma "gratami" prywatnymi i firmowymi też, znam efekt mazania wycieraczki, ale u mnie wygląda to inaczej.

W 'chemika' też jeszcze się nie bawiłem, bo nie mam za bardzo czasu, a nie będę mył szyb w półmroku.

 

 

A ja obstawiam że te smugi są od środka szyby w kabinie. Woda po zewnętrznej stronie schładza szybę i para wewnątrz się osadza.

Raczej nie, szyba od środka w czasie jazdy mi nie paruje, no ale fakt, szorowałem ją tylko od zewnątrz.

Wilgoć na wykładzinie też wykluczam.

 

Temat niby błahy....."jakiś koleś marudzi, że ma 'brudną' szybę" :mrgreen: , ale jak wspomniałem wcześniej ,jazda w nocy w deszczu, gdy w oczy świecą światła nadjeżdżających samochodów staje się delikatnie mówiąc uciążliwa i męcząca.

Edytowane przez leszek 398

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Gość leszek 398

 

 

Powalczyć trzeba.Zbyt pięknie by było...gdyby z szybami nie było problemu

Ano, po kilkukrotnym myciu ogólnie dostępnymi środkami do szkła mój problem znikł, na szczęście :jupi:

A już się wystraszyłem, że trzeba będzie się przyzwyczaić, albo wymienić szybę, która ma niecałe 7miesięcy :maruda:

Tylko dalej nie wiem co to było :hyhy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności