Skocz do zawartości

Dopadło i mnie ciężko pali Omega B 2.5 TDS


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Witam kilkanaście postów wcześniej chwaliłem się że moja omcia jest zdrowa jak ryba i silnik diesla pali od pierwszego kopa i na zimnym i na ciepłym... A TU NIESPODZIANKA

 

Ostatnio auto stało nieużywane dwa dni był lekki mrozek 6 stopni na minusie a w baku ok 20 litrów ropy.

Rano omcia zapaliła bez problemu ale od tamtej pory po postoju nie chce palić na ciepłym silniku, musze ją pokręcić raz czy dwa a jak do tej pory paliła od pierwszego kopa bez względu na mróz czy upał.

 

PYTANIA: co to może być

- czy padł mi zaworek w pompie wtryskowej i teraz czeka mnie wymiana pompy albo regeneracja zaworka??

- czy jak już ktoś wcześniej opisywał padł zawór odpowiedzialny za cofanie się paliwa po zgaszeniu silnika???

- a może po postoju wytrąciła się gdzieś parafina i coś się przytkało

- czytałem też coś o nastawniku i pompie paliwa która jest podobno problemem w tych samochodach

 

Co o tym sądzicie bo to kręcenie rozrusznikiem na ciepłym motorze mnie wkurza autko wcześniej paliło prawie przed dotknięciem kluczyka :)

 

Czekam na Wasze sugestie

;)

 

Poprawiłem temat - na przyszłość nie pisz z Caps Lock'iem // mod

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

sprawdź czy nie masz wycieku paliwa z pompy, u mojego ojca stało się tak. najpierw ciężko paliła przy małej ilości paliwa, a teraz na dodatek wycieka paliwo z pompy (uszczelki padły)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

http://localhost/opel/ipb/public/style_emoticons/default/rolleyes.gif właśnie mam lekki wyciek tzn pocenie się przy pompie wtryskowej http://localhost/opel/ipb/public/style_emoticons/default/kwasny.gif

Bardzo dziękuje adminowi za usunięcie jeden Pan Bóg iwe za co bo nie za brak aktywności ;)

 

[ Dodano: Sro Sty 09, 2008 15:34 ]

Uwaga dla wszystkich użytkowników diesla 2,5TD

 

Nim zaczniesz grzebać przy pompie i wydasz majątek na części zacznij od najbarzdziej prozaicznej sprawy - rozrusznik

Wtajemniczony mechanior oznajmił mi iż omega potrzebuje gigantycznego kopa od rozrusznika aby zaskoczyć za pierwszym razem-niby to wiedziałem

Móje problemy z paleniem spowodowane były spadkiem mocy rozrusznika, nie odczuwałem tego niby kręcił szybko a jednak zbyt wolno, po wymianie na nowy 450zł omcia ta takiego kopa że przy - 10 pali na dotyk

W moim starym rozruszniku zrobilo sie przebicie krecil kreeeeecil kreeeeeeeeeeeeeeecil i zdechł

Podstawa w TDSie zdrowy akumulator, zdrowy rozrusznik i świece żarowe, choć w moim przypadku wiem iż jedna jest już lewa a auto i tak pali teraz na mrozie jak szalone

 

[ Dodano: Sro Sty 09, 2008 15:36 ]

Uwaga dla wszystkich użytkowników diesla 2,5TD

 

Nim zaczniesz grzebać przy pompie i wydasz majątek na części zacznij od najbarzdziej prozaicznej sprawy - rozrusznik

Wtajemniczony mechanior oznajmił mi iż omega potrzebuje gigantycznego kopa od rozrusznika aby zaskoczyć za pierwszym razem-niby to wiedziałem

Móje problemy z paleniem spowodowane były spadkiem mocy rozrusznika, nie odczuwałem tego niby kręcił szybko a jednak zbyt wolno, po wymianie na nowy 450zł omcia ta takiego kopa że przy - 10 pali na dotyk

W moim starym rozruszniku zrobilo sie przebicie krecil kreeeeecil kreeeeeeeeeeeeeeecil i zdechł

Podstawa w TDSie zdrowy akumulator, zdrowy rozrusznik i świece żarowe, choć w moim przypadku wiem iż jedna jest już lewa a auto i tak pali teraz na mrozie jak szalone

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności