Skocz do zawartości

Olej w silniku


Gość fsw

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Czytając w "Instrukcji obsługi" na temat pomiaru oleju silnikowego, nabrałem wątpliwości co do poprawności wykonywania przeze mnie tej czynności.

 

W instrukcji na str.176 jest napisane, cyt.: "Wyciągnąć wskaźnik poziomu oleju, wytrzeć go do czysta, wsunąć go aż do wysokości ogranicznika na uchwycie, po czym ponownie wyciągnąć i sprawdzić poziom oleju silnikowego".

 

Stąd moje pytanie, co rozumieć pod określeniem "ogranicznika na uchwycie", czy przedstawiony na szkicu kołnierz (1), czy dolna część uchwytu (2)? W związku z tym, pomiaru oleju dokonuje się w położenia uchwytu w pozycji "A" czy "B"?

Wg mnie w położeniu "B". W tym położeniu, poziom oleju w moim silniku wskazywany jest w połowie skali, a w położeniu "A" cała skala, aż po cięgło, zanurzona jest w oleju. Nadmieniam, że nie dolewałem oleju od momentu odebrania samochodu z salonu.

post-45245-0-12789300-1423413347_thumb.jpg

Dla mnie, takie objaśnienie w instrukcji sposobu pomiaru oleju, nie poparte żadnym rysunkiem, jest mało czytelne.

 

BTW, znalazłem w niej jeszcze kilka "precyzyjnych określeń". Oto jedno z ciekawszych, na str. 229 "Dane techniczne/Osiągi/Silnik/Prędkość maksymalna" w odnośniku 3) : "Podaną prędkość maksymalną pojazd może osiągnąć przy masie własnej (bez kierowcy) i ładunku 200kg. Wyposażenie dodatkowe może spowodować zmniejszenie rzeczywistej prędkości maksymalnej samochodu”. Kurcze, nie wiedziałem :shock:

Jak to zrobić nie siedząc za kierownicą? :suchy:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zartujesz z tym pytaniem ??

do konca sie wklada bagnet

ogranicznik to to gdzie pokazuje strzalka 1 na rysunku B

 

co do predkosci to jest ona mierzona w warunkach labolatoryjnych

i moze ona sie roznic od osiaganej w normalnych warunkach

tak samo jak wyniki spalania podawane przez producenta

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Gawlak, ale wcale nie miałem na nie ochoty, czyli "przelali" mi silnik.

 

Co do drugiej części, wiem jak dokonują pomiarów prędkości.

Napisałem to z ironią, bo jakaż to informacja dla kupującego, ile jego samochód wyciąga bez kierowcy ?

Debilizm w czystej postaci. Żeby zrobić jeszcze lepsze wrażenie, powinni podać max prędkość ... spadania w przepaść, najlepiej z tym, co to napisał w instrukcji.

Na pewno byłaby imponująca, a jakie przyśpieszenie?, ho ho, normalnie szał :cry:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

debilizm ??

moze i tak ;)

ale jak napisalem wiekszosc danych

jest sprawdzana i mierzona w sztucznych warunkach

stad takie cuda

 

 

btw olej sprawdza sie 5-10 minut po zgaszeniu silnika

a nie na zimno na drugi dzien

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tego doszedłem bardzo dawno temu :popcorn: . Nie zmienia to faktu, że miarka cała w oleju,

w położeniu "A" cała skala, aż po cięgło

kwestia ile ponad miarę :!: . Ale dzięki :-)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to akurat latwo sprawdzic

miedzy max i min jest litr

wiec masz juz punkt odniesienia

ile ponad max i tyle odciagnac strzykawka z wezykiem

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

przy masie własnej (bez kierowcy) i ładunku 200kg

A gdzie tu widzisz debilizm ?? Od dwustu odejmujesz swoją wagę - oby nie więcej niż 200 :rotfl: - i ..

Dalej trza tłumaczyć ?? :prosze: Chyba nie :brawo::brawo:

 

 

pomysł ze strzykawką

Jak poszło ??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:beer: gadka, szmatka...., ale co by nie mówić (pisać): fsw, całkiem ładnie wyszedł Ci ten pierwszy post. Masz zdolności edytorskie!

Edytowane przez silvo44
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności