Skocz do zawartości

Nie chce odpalić po dłuższej jeździe.


Gość jachu36

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie. Miesiąc temu zmieniłem Astrę G na Zafirę A. Po zakupie Zośki wymieniłem rozrząd,olej i wszystkie płyny. Założyłem też instalację LPG Lovato Smart. Ostatnio kilka razy mi się zdarzyło, że po dłuższej jeździe ( ok. 100 km i więcej ), gdy ją zgaszę i powiedzmy w przeciągu kilku minut chce odpalić to nie da rady.

Zimna, np. rano odpala odrazu.

Rozrusznik kręci normalnie, zapala się żółta, migająca kontrolka z kluczem.

Z tego co zauważyłem dodatkowo to gdy nie chce odpalić na centralce od LPG nie świecą się żadne diody ( tak jakby centralka nie miała zasilania ). Jak jest zimny diody świecą normalnie po przekręceniu zapłonu.

Nie wiem czy to zbieg okoliczności, ale kilka dni temu przestał mi działać pilot w kluczyku. Zmieniłem baterię, sprawdziłem w drugim kluczyku - nie działa. Po wymianie baterii próbowałem zaprogramować kluczyk tak jak robiłem to w Astze G, czyli kluczyk do stacyjki, przekręcamy zapłon i naciskamy przycisk otwierania lub zamykania drzwi.

Dodam, że pierwszy raz problem z odpaleniem wystąpił tego samego dnia w którym wymieniany był rozrząd.

Nie wiem teraz czy przyczyn szukać po stronie mechanicznej czy elektrycznej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapala się żółta, migająca kontrolka z kluczem.

to kolega poczyta o problemach z immo

podlaczy auto pod komputer i sprawdzi bledy

moze to zbieg okolicznosci

a moze cos spartolili

teraz ciezko bedzie dojsc co i jak

bez diagnozy komputerem nikt nie bedzie zgadywal

 

mozliwe tez ze pada ECU

stad blad komunikacji immo

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odczytałem tylko 1 błąd "błąd połączenia kluczyka z immo". Jeszcze raz rozebrałem i sprawdziłem kluczyk i ten koszyczek w który wkładana jest bateria nie trzyma się w płytce. Czy to może być przyczyną? W drugim pilocie koszyczek trzyma się, ale raczej na "słowo honoru".

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To czym piszesz to zapewne mocowanie bateri od pilota zamka.Od immo transponder wyglada tak http://www.motor-talk.de/bilder/zuendschloss-g10994344/transponder-r-i203121398.html

Nie wiem gdzie jest umieszczony sterownik ,jezeli na silniku badz na elemencie nagrzewajacym sie, to bym przeniósł go w miejce by sie nie nagrzewał.Jezeli sie problem ustapi to mozna podejrzewac uszkodzenie sterownika.

Jezeli zdecydujesz sie na przeniesienie ecu to pamietaj by go dobrze zmasować.

Edytowane przez mk5

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak chodziło mi właśnie o mocowanie baterii. Transponder siedzi w kluczyku, dokładnie tak jak na zdjęciu. Jutro mam umówionego mechanika, wiec posprawdzam tak jak piszesz. Jeszcze tylko jedna myśl przyszła mi do głowy. Pierwszy raz nie chciał mi odpalić jak tylko wrócił z wymiany rozrządu ( wymieniany pasek, rolki, pompa wody ). Wtedy nie był nawet zagrzany i był problem z odpaleniem. Czy przyczyną może być źle założony rozrząd, albo czy pasek mógł przeskoczyć? Czy w takim wypadku byłyby podobne objawy? Po odpaleni silnik pracuje równo, ma moc, spalanie chyba raczej w normie. Ewentualnie obroty jak się da gazu na jałowym, puści się gaz, obroty spadają tak jak powinny, ale zatrzymują na 1000obr. , za chwilę, jakieś 3 sekundy spadają dopiero na ok 800obr. Próbuję różne rzeczy analizować, a jeszcze to właśnie przyszło mi do głowy.

Edytowane przez jachu36

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem,rozrzad nie ma tu nic do rzeczy.Jest bład immo czyli elektronika.Moze przypadek,moze jakies kable zruszyli podczas wymiany rozrzadu ....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj wizyta u elektryka, podpięcie komputera i wyszło coś takiego:

- kod P:1612 - brak lub nieprawidłowy sygnał dostępu z immo

- kod P:1613 - brak lub nieprawidłowy sygnał dostępu z immo

- kod 121 - radio luz - nieprawidłowa komunikacja ( radio niefabryczne )

- kod: 22 - klucz : 2 - nieprawidłowa synchronizacja

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności