Skocz do zawartości

jaki olej Lotos czy Valvoline


QCoo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Posiadam od niedawna Corse C z 2005 1.2 Twinport z LPG i przebiegiem 190 tys km.

Zbliza sie termin wymiany oleju (10W40) i zastanawiam sie nad dwoma opcjami:

- Lotos, wymiana 2 razy w roku - wiosna, jesien

Lub

- Valvoline (czy jakos tak), wymiana raz w roku na wiosne

Rocznie pokonuje ok 15 tys km na ogol w cyklu mieszanym.

Prosze o opinie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Półsyntetyk GM 10W 40 wymiana takiego oleju (z olejem), oryginalnym filtrem i podkładką w ASO Opla kosztuje 129zł. Jak zacznie ci nadmiernie brać olej to wtedy dopiero przejdź na Valvoline Maxlife 10W 40 Wymiana max co 15 000km.

Lotosa sobie lepiej odpuść...

Edytowane przez Gość

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Valvoline to zwykły chwyt marketingowy . Kup GM 10W40 , który jest dwa razy tańszy od valvoline (a z pewnością nie dwa razy gorszy ) i wymieniaj regularnie tak jak producent przewiduje . Za wymianę nie płać , tylko zrób to sam - do tego nie trzeba być mechanikiem samochodowym .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Valvoline to zwykły chwyt marketingowy . Kup GM 10W40 , który jest dwa razy tańszy od valvoline (a z pewnością nie dwa razy gorszy ) i wymieniaj regularnie tak jak producent przewiduje . Za wymianę nie płać , tylko zrób to sam - do tego nie trzeba być mechanikiem samochodowym

.

To super że odkryłeś że do wymiany oleju nie trzeba być mechanikiem. Nawet jak przyjedziesz z własnym olejem to za samą wymianę zapłacisz 20 zł. Jak chcesz bawić się z podstawianiem kubłów pod samochód przelewaniem starego oleju i odwożeniem go razem z cieknącym olejem filtrem do punktu odbioru odpadów niebezpiecznym to gratuluje.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba trochę odbieglismy od tematu... Istotą tematu jest pytanie czy lepiej 2 razy w roku zmieniac olej Lotos czy raz do roku Valvoline. Nie pytam o koszta czy sposob wymiany itd.

Oleje GM czy Mobil są pół środkiem, bo cenowo plasują się między dwoma olejami, ktore wymieniłem. Dlatego ta opcja nie rozwiazuje mojego problemu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że 129zł za wymianę w ASO 10 W40 to dobra cena ale to oczywiście kwestia "optyki" zawsze te parę złoty w kieszeni zostanie, choćby na pranie brudnych spodni i bluzy po samodzielnej wymianie oleju. A zużyty olej gdzie wylejesz? Do studzienki czy do rowu :?:

 

Co ciekawe wymiana 5W30 w ASO kosztuje 199zł nie zależnie od modelu. U mechaników spoza ASO w mojej Corsie winszują sobie 230-260zł a wymianę z filtrem ale nie GM.

 

Marco84 co do Valvoline Max Life moim zdaniem to nie tylko marketing musi mieć bardzo dobre dodane uszlachetniacze. (Są fani drogiego oleju Liqui Moly właśnie przez dodatki, uszlachetniacze).

 

Valvoline Max Life sprawdziłem go w swoim poprzednim aucie i okazało się, że jeśli chodzi o spadek spalania oleju jest lepszy od legendarnego Motula a uszczelki i oringi prezentowały się znakomicie mimo, że miały iść do wymiany...

 

Kolego pisałem ci zostaw Lotosa. Jeździsz 15 tysięcy rocznie to wymieniaj w tym interwale raz Valvoline Max Life.

Edytowane przez Gość

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności