Skocz do zawartości

Odzyskiwanie systemu z partycji ukrytej i lipa !!!


FENIX2

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Miałem zainstalowany na swoim laptopie (Asus F3TC) Viste od razu przy zakupie, wywaliłem ją i zainstalowałem sobie XP partycje ukrytą zostawiłem. Następnie chciałem sobie odzyskać ten system z tej ukrytej partycji i za radą supportu Asusa podczas startu systemu wcisnąłem klawisz F9. I co się stało !! Instalacja nowego systemu nie wystartowała a co gorsza pojawił się napis "BRAK SYSTEMU OPERACYJNEGO" i XP juz nie odpalił.

Przeinstalowałem system i ciągle napis "BRAK SYSTEMU OPERACYJNEGO" :wink:

Co zrobić ??

I dlaczego tak się stało??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To odzyskiwanie systemu polega na ponownym zainstalowaniu wszystkiego od nowa. Czyli wykasowanie istniejących partycji, założenie od nowa ukrytej partycji i zainstalowanie systemu... Debilne to rozwiązanie ale tak sobie to fachowcy wymyślili. Sformatuj pod instalatorem dysk bo prawdopodobnie tam już i tak nic nie ma :wink:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...

Teraz ja ma problem.

Padl mi system i chce przywrocic go do ustawien fabrycznych z partycji recowery.

Teraz pytanie - czy utrace foldery pliki zapisane na partycji systemowej? Czy tylko programy ktore sa na niej zainstalowane.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość marianm68

Padl mi system i chce przywrocic go do ustawien fabrycznych z partycji recowery.

Teraz pytanie - czy utrace foldery pliki zapisane na partycji systemowej? Czy tylko programy ktore sa na niej zainstalowane.

Będziesz miał czysty system na komputerze (tak jak otrzymałeś w pudełku po zakupie).

Stworzy Ci jedną partycję systemową (ja tak mam na MSI),sformatuje i zainstaluje system (tak jak miałeś na komputerze po zakupie. Jeśli zakładałeś jakieś dodatkowe partycje to najprawdopodobniej je stracisz. Zrób kopie plików!

Jak chcesz odzyskać ważne pliki przed instalacja to użyj jakiejś przenośnej dystrybucji Linuxa (live CD). Powinienies uzyskać dostęp do plików na dysku i skopiuj na pena albo nagraj na jakieś DVD. Jeśli dysk jest sprawny Linux da radę.

 

A jak już przeinstalujesz system utwórz płytę instalacyjną (powinna być dostępna taka opcja - ikonka na pulpicie albo gdzieś w programach). Taka instalka przydaje się przy awarji partycji recovery.

 

FENIX2 jak podejrzewam płyty intalacyjnej sobie nie przygotował i teraz ma problem.

 

Dla pewności poszukaj na jakimś forum właściwym dla twojego laptopa. Na pewno znajdziesz dokładny opis co i jak zrobić.

Edytowane przez marianm68

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i d..a też nie miałem nic wcześniej przygotowane i sądziłem że przywrócenie będzie proste.

Udało mi się skopiować potrzebne pliki wyjmując dysk z lapka i urzyć go jako dysk zewnętrzny kopiując do drugiego kompa.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

 

FENIX2 jak
podejrzewam płyty intalacyjnej sobie nie przygotował i teraz ma
problem.

 

Jak sobie miałem przygotować płytę instalacyjną.

Zakupiłem laptopa z systemem operacyjnym.

Edytowane przez FENIX2

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość marianm68

Wszystkie laptopy kupione prze ze mnie również miały preinstalowany system. Oprócz tego miały dołączone płyty ze sterownikami do windowsa oraz płyty instalacyjne z windowsem (Toshiba, MSI). MSI Wind przy pierwszym uruchomieniu podczas konfiguracji informował o możliwości (czy nawet potrzebie) wykonania płyt recovery - wystarczyło kliknąć na ikonkę na pulpicie i wykonywać polecenia programu krok po kroku.

Dwa lata temu miałem w rękach świeżo kupionego przez moją córkę Acera. Nie pamiętam czy miał płytę instalacyjną ale napewno miał w systemie opcję wykonania płyt recovery (bo je zrobiłem - leżą na półce).

Sądzę że poprostu zauroczony nowym nabytkiem przeoczyłeś taką możliwość.

Asusa kupiłeś "nówkę nie śmiganą" czy z drugiej ręki? W pudełku nie było żadnych płyt?

Jesteś pewien że podczas instalowania nie usunąłeś partycji albo XP nie zmienił jakiś flag na partycjach. Windowsy lubią się szarogęsić - zmienić MBR na przykład.

Jeśli masz dowód zakupu i licencję windowsa na laptopie to pozostaje Ci jeszcze próba zdobycia płyty z windowsem od Asusa (kontakt z supportem już miałeś).

 

A tak w ogóle próbowałeś na jakimś forum Asusa szukać informacji na ten temat?

Edytowane przez marianm68
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności