Skocz do zawartości

Corsa 1.2 - kiedy wymienić olej?


johnyb

Rekomendowane odpowiedzi

Posiadam Corsa 1.2 silnik zakupioną pod koniec ubegłego roku. Corsa posada fabryczną instalację LPG. Najeździłem już 3 tys km. Kiedy powinienem wymienić w niej po raz pierwszy olej?

No i jaki olej wlewać do tego silnika?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jeśli jesteś od niedawna posiadaczem tego auta Lepiej już wymień ten olej dla świętego spokoju i będziesz wiedział na raz następny kiedy wymienić jeśli mało jeżdzisz raz do roku albo co ok 10 000km koszt niewielki, co do oleju to warto popatrzeć jaki był wlewany powinno pisac jakaś naklejka albo na bagnecie te silniki na ogół jeżdżą na półsyntetyku czyli 10w40 mineralny im nie służy. A co do marki oleju polecam valvoline maxlife czerwony dobrze chroni silniki z większym przebiegiem. Ja miałem dawniej olej lotos ale to raczej olej dla ,,ubogich" bo jest tani i kiepski wśród wielu opini więc nie polecam pozdrawiam :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

 

Masz widzę nóweczkę salonową na gwarancji.Opel sugeruje wymianę oleju co 30000 km albo raz w roku jeżeli robisz małe przebiegi.Widzę,że coś kombinujesz poza serwisem zadając pytanie jaki olej wlać.Ale to jeszcze dużo za wcześnie.Oczywiście olej w pełni syntetyczny 5W30.Ja wymieniam maxymalnie raz na 1.5 roku albo co 15000 km (auto po gwarancji).Nie wiem jak to jest obecnie z nówkami oraz gwarancją producenta,jeżeli ktoś wymienia olej poza serwisem Opla.Ale tą kwestię zapewne wyjaśni Ci ArKos bo mocno siedzi w temacie.Różnice cenowe miedzy serwisem a "panem Zdzisiem" są nieznaczne.Pofatygował bym sie do serwisu.Masz nówkę więc o nią dbaj,a odwdzięczy Ci się z nawiązką.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wyjasnienie. To moje pierwsze nowe auto więc nei zdawałem sobie sprawy, że wymianę oleju trzeba robić w ASO.

A jeszcze pytanie - do aso na gwarancji trzeba co roku jeździć na przegląd? W dokumentacji nie mam info na ten temat. Kupiłem auto pod koniec listopada ubiegłego roku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt Cię nie zmusza do robienia przeglądów w serwisie podczas trwania gwarancji.Ale musisz mieć na uwadze,że auta lubią się psuć albo mieć jakieś niedomagania podczas gwarancji,co może mieć znaczenie podczas wystąpienia poważniejszej usterki w trakcie trwania gwarancji i roszczeń do jej bezpłatnej,gwarancyjnej naprawy.Tym bardziej,że masz fabryczną instalację gazową,w której mogą wystapić niedomagania.Ja zawsze mówię,że mając auto bez gazu to ma się jeden problem.Posiadając instalację gazową dochodzi następny problem.Nie jest to żadna reguła,że muszą wystąpić jakies usterki ale z taką ewentualnością zawsze trzeba się liczyć.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego co do częstotliwości wymiany oleju w A12XER i innych były już dyskusje można poszukać na forum w tematach i wyrobić sobie własne zadanie. Swoją drogą przy nowym aucie warto przeczytać war. gwarancji aby uniknąć rozczarowań np. po serwisowaniu poza ASO i ewentualnych kłopotach z tym związanych.

 

Co do wymiany oleju to kosztuje aktualnie 199zł z filtrem i olejem w ASO - Dexos2 5W30. Pytanie podstawowe ile kilometrów robisz rocznie? Jeżeli do 15 000km to wystarczy jak zmienisz raz w roku bo i tak musisz jechać na przegląd co 30 000km / max co 1 rok by nie stracić gwarancji. Swoją drogą można nawet przy mniejszym przebiegu rocznym warto wymienić extra olej po pierwszych 3 000-4 000 km.

Moim skromnym zdaniem jest taniej w ASO niż u przygodnego mechanika jeśli chodzi wymianę oleju tym bardziej że później dostaniesz z myOpel voucher i będzie jeszcze taniej.

 

Jeżeli jeździsz więcej proponuje skrócić interwał czasu wymiany oleju. Ja np.przejadę w ciągu roku realnie około 22-24 kkm. Zdecydowałem się w takim razie wymieniać olej co 6 miesięcy bo jak dla mnie wymiana co 30 000km / 1 rok jest dla mnie stanowczo za długo. Były o tym dyskusje na forum.

 

Przegląd instalacji gazowej dodatkowo co 30 .000 km ale już bez 1 roku tylko co 30 000 (ArKos dobrze to rozumiem przy przeglądzie LPG?). W swoim aucie pewnie zrobię przegląd LPG wcześniej z wymianą świec przy okazji głównego przeglądu bo jakość naszego LPG jest taka sobie...

 

 

Zarejestrowałeś swoje auto w myOpel? https://www.myopelservice.com

Edytowane przez Gość

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności