Skocz do zawartości
mario500

Przednie światła DRL - wymiana na led

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Czy ktoś z kolegów próbował zamienić oryginalne żarówki W21/5 t20 (pozycyjne/światła dzienne) na żarówki ledowe? Wymieniłem sobie całe wnętrze oraz oświetlenie tablicy rejestracyjnenj na ledowe i kusi mnie wymiana tych żarówek. Kupiłem sobie już nawet takie zamienniki ale miały złą polaryzację i zmuszony byłem je oddać. Ktoś wymianiał? Możecie polecić sprawdzone przez siebie żarówki ledowe.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam@

Z tego, co się orientuję taka zamiana jest niezgodna z przepisami. LEDy do świateł dziennych (i tablic rejestracyjnych) muszą spełniać warunki homologacji dla danego pojazdu (i chyba nawet wersji). Teoretycznie do zmiany oświetlenia wnętrza (i np kolorystyki zegarów) też się moga doczepić. Nie wspominając, o ile łatwiej w trasie wymienić jedną żarówkę, niż szukać zamiennika do LEDów. Takie czasy....

Pozdrawiam@

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Natan

Teoretycznie....to pokaż mi jaka żarówka tablicy rejestracyjnej albo oświetlenia zegarów,kokpitu itp. ma homologację :-D ?.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam@

Wystarczy, że trafisz do nad wyraz wnikliwego diagnosty, który będzie dysponował fabryczną specyfikacją danego modelu i klapa..... Swoją drogą, sam pewnie nie jeden raz widziałeś żałosne efekty "samoróbek" oświetleniowych jak np dwa sinoniebieskie LEDy "oświetlające" tablice rejestracyjne. Efekt podobny do wygiętych "blach" w motocyklu, a więc można spokojnie stracić dowód rejestracyjny w trakcie rutynowej kontroli. Po co?

Bardziej interesuje mnie, jeśli już, czy można zmienić zwykłe dzienne na oplowskie LEDy, czy jest różnica w instalacji i konstrukcji reflektora, która to uniemożliwia. Podejrzewam, że koszt oryginalnych LEDów to kilkadziesiąt zlociszy.

Pozdrawiam@

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No problem w tym, że takich żarówek nie mogę znaleźć. Na allegro jest niby dedykowana do Opla ale na zadane pytanie czy pasuje cisza w eterze:P od sprzedawcy. Tak jak pisałem wcześniej kupiłem ledy ale miały inna biegunowosc i oddałem. (ale super świeciły w reflektorze). A żarówki do podświetlenia tablicy rejestracyjnej kupiłem Philipsa... Super ale wydatek 70zł

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi