Skocz do zawartości

Corsa 1,3 cdti, co mnie czeka ?


Gość Rohas

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie wszystkich użytkowników forum opel24 : SMILE :

 

Jestem w kropce ! Ojciec zmienia samochód i traf chciał padło na Corse 1,3 cdti 55kW. Już dał zadatek, ale przed odbiorem auta jeszcze przyszedł do mnie, co bym samochód oglądnął. Obejrzałem i nie za bardzo umiem mu poradzić, czy ma kupić czy szukać dalej ? Na co dzień jeżdżę benzynami i nie mam większego doświadczenia z dieslami, a szczególnie w oplu.

Proszę Wasz Szanowni Forumowicze o wyrozumiałość jeśli moje pytania będą jak dla Was trochę dziwne ?

 

Auto sprowadzone z Belgi przebieg 187000, wydaje się autentyczny, bo z ostatniego badania technicznego na dokumencie belgijskim było 172000. Rocznik 2006. Z zewnątrz prezentuje się całkiem przyzwoicie, parę rys parkingowych na zderzakach i felgach, nic szczególnego. Szyby wszystkie z tego samego roku.

 

I teraz moje pytania:

1. Czy tylna kanapa w tym modelu 5D podnosi się w kierunku siedzenia kierowcy, bo próbowałem podnieść i sprawdzić co jest pod spodem, ale mi się nie udało ?

2. Czy silnik ma koło dwu masowe, ile kosztuje nowe ?

3. Czy silnik ma turbo, bo sprzedający twierdzi, że nie ? A sam też nie znalazłem ?

4. Czy silnik ma filtr cząstek stałych, albo jakiś inny katalizator, który się zatyka ?

5. Czy faktycznie ERG często trzeba czyścić ?

6. Co z łańcuszkiem rozrządu, klekocze faktycznie na zimnym silniku ?

7. Jakie są największe bolączki tego modelu, usterki, awarie ?

8. Co z elektroniką, bo na podszybiu zobaczyłem gołe przewody idące z komory silnika pod kierownice, ale w innym modelu też tak było, czy ten typ tak ma ?

9. Jak uważacie, samochód stanie się skarbonką bez dna, czy przy drobnych naprawach uda mu się jeszcze przejechać 50 - 80k km ?

10. Czy w komorze koła zapasowego od strony zderzaka wystają 4 takie chamskie nity, które trzymają coś ? Czy to może jest radosna twórczość poprzedniego właściciela ?

 

Aha jeszcze vin W0L0SDL6874141062

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest corsa c czy d ?

1 kanapa podnosi się, ale trzeba złapać od strony oparcia -szczelina między kanapą a oparciem

2 ma, ze sprzęgłem i wymianą jakieś 2500-3000

3 ma turbo

4 filtr dpf w corsie c nie występuję ale w corsie d już jest spotykany

5 zazwyczaj tak - sporo osób ma z tym problemy

6 łańcuch totalny syf w tym silniku, klekotanie świadczy o złym stanie

7 łańcuch, koło dwumasowe, cieknaca pompa wysokiego ciśnienia, egr, zawor na listwie common rail, cieniutkie świece, które łatwo ukrecic

8 powinna być plastikowa puszka

9 tak uważam

10 daj foto, nie kojarzę nitow

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję, za szybką odpowiedź. Bardzo mi pomogła w podjęciu właściwej decyzji.

 

Pozdrawiam i zapraszam na forum OCP, jakby ktoś z Was chciał przesiąść się na Octavie :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności