Skocz do zawartości

wymiana filtra fazy lotnej


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

witam moze ktos moze mi pomoc przy wymianie filtra fazy lotnej w instalacji BRC nigdy tego nie robilem a niechcem czegoś uszkodzić..jestem z Olsztyna wiec moze ktos nawet jest z okolic chetnie poslucham dobrych rad...bylem w zakladzie gdzie mi zakladali instalacje ale tam mi spiewaja 100 zl za taka wymianke ;) troche raczej duzo nie uwazacie i postanowilem szukac u was pomocy :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Zakręcasz gas na butli na włączonym silniku, czekasz aż samochód zgaśnie(wypalanie gazu między filtrem a butlą). Odkręcasz, wymieniasz filtr, zakręcasz, puszczasz gaz i po sprawie ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

hm dobre tylko sie3 zastanawiam gdzie jest ten filtr teraz tak mysle ze przy parwoniuku gdzies tam jest takie cos gdzie dochodza dwa kable pewnie elektrozawor..patrzylem w instrukcji ze sa dwa filtr ten co podalem i ten gdzie jest elektrozawor ..i teraz gdzie jest ten pierwszy od fazy lotnej ..z kumplem patrzylismy i nieiwemy zabardzo bo po co szukac bez sensu skoro pewnie ktos wie:)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

gaz w fazie lotnej powstaje w parowniku, więc szukałbym tuż za parownikiem, prawdopodobniw przy elektrozaworze od dołu jest śrubka i tam jest filterek.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

na jest za praownikiem ten elektro zawor tylko srubki nie widze moze inna budiowa teog jest jest za to taka duza nakretka okragla o srednicy gdzies 60 lub 70 mm sprobuje to odkjrecic ona jest karbowana na zewnatrz wiec latwo pewnie pojdzie jakos go znajde:) a jak nie to dalej bede szukal:) dzieki

 

[ Dodano: Czw Sty 03, 2008 06:32 ]

dodam jeszcze, ze ogladalem na allegro filtr fazy lotnej to jest on podobny do filtra oleju i takiego nie znalazlem w moim aucie widac ze jest przystosowany do montazu na zewnatrz a nie w jakims mechanizmie..ma auto na jednopunkcie moze tamten jest do sekwencji ktos moze wie?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Może ci nie założyli filtra od fazy lotnej? No to wtedy szybciej polecą ci wtryski w sekwencji. Filtr powinien być na grubym przewodzie gumowym od gazu, który idzie od parownika do listwy wtryskiwaczy. U mnie ten przewód jest przecięty w połowie i tam jest filtr. Ja sobie teraz kupiłem filtr z wymiennym wkładem za 17 zł, ale wkłady kosztują tylko 5. Natomiast te jednorazowe filtry to są około 10-15 zł. Wymiana jest łatwa.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

nie znalzlem tego filtra 8) za paropwnikiem jest taka duza obudoa srednicy gdzies 80 mm moze tam jest w tym tylko ze nie mozna tego rozrecic juz to sciagalem ..niby jest nakretka taka z wytloczeniami ale jak sie chce odkrecic to sie kreci caly mechanizm w tej obudowie moze ktos wie co to jest 8)? filtra nie znalazlem a jest napewno bo w karcie jak mi zakladali jest nawet zapisany :prosze:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Gość Anonymous

Nie wiem dlaczego chcesz zmieniać sam ten filterek. Ja mam sekwencję w asterce, ostatnio wymieniałem 2 filterki na ul sprzętowej w olsztynie. Przy okazji miałem regulację. Zapłaciłem 95 zł

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności