Skocz do zawartości

Astra H GTC głośniki tył - wymiana


Gość Tomi1991

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Chciałbym wymienić tylne głośniki w astrze bo podczas grania na wysokim poziomie głośności z jednego słychać tak jakby harczenie. Próbowałem się dobrać i zdjąć boczki ale jakoś nie mogę może ktoś z was wie jak to zrobić, Wiem tylko że rozmiar głośników to 130 mm czy wymiana na takie byłaby odczuwalna przy radiu cd 70 navi ? http://allegro.pl/hertz-dsk-130-glosniki-system-13cm-130mm-160w-i5228985674.html

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość harnas1515

Jeśli stary głośnik harczy, to różnica będzie jeśli je wymienisz.

 

Nie spodziewają się cudów. ;)

Może pobawić się w wytlumienie ?? ;)

To da efekt. :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tez zamiar wytlumic tyl tylko nie wiem jak zdjac te boczki z tylu jest tam jeden wkret na dole ale po jego odkreceniu i tak nie daje rady tego sciagnac.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli stary głośnik harczy, to różnica będzie jeśli je wymienisz.

 

Nie spodziewają się cudów. ;)

Może pobawić się w wytlumienie ?? ;)

To da efekt. : SMILE :

Czym byś polecił wytłumić?

No i poległem nie mogę zdjąć tego tylniego boczku w żaden sposób. Wyciągałem siedzenie i nie mogę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdemontuj uszczelkę drzwi, popatrz czy nie masz jakichś zaślepek na wkręty. Zacznij od samej góry od słupka.Może uszczelkę od wewnątrz przy szybie da się wyjąć.

Pokombinuj trochę.

Jak nie dasz rady to zrób kilka fotek.

 

ps

jak się uda to też zrób

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Gdyby ktoś dalej nie był w stanie dobrać się do głośnika przy tym modelu, to należy najpierw zdemontować uszczelke drzwi , pod zaślepką AirBag ukryty jest kolejny zatrzask który należy wysunąć ,  należy także zdemontować pas  (który trzyma się na jednym wkręcie pod górną obudową pasa). Dopiero teraz można zdemontować górną część tylnego boczku która trzyma się jeszcze na 2-3 zatrzaskach spod uszczelki (najrozsądniej wpakować tam długi płaski śrubokret - oczywiście z umiarem bo wiadomo że plastik lubi się łamać) , jak zatrzaski puszczą to zdejmujemy górną część , pod którą znajduję się kolejny wkręt trzymający dolną część drzwi , tu tak trzeba uporać się z zatrzaskami spod uszczelki. Teraz można odchylić boczek do tego stopnia żeby dobrać się do głośnika. Żeby zdemontować cały boczek podejrzewam że trzeba jeszcze wyciągnąć siedzenie, ale nie jest to konieczne jeśli zalezy nam tylko na wymianie głośnika.

Edytowane przez casio1155

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności