Skocz do zawartości

układ chłodzenia -zbiorniczek wyrównawczy


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Witam!

Mam kolejne dylematy odnośnie mojej B. Jakby nie? Tym razem chodzi o chłodzenie.

Z całym układem jest O.K. choć ostatnio w korkach często się włączał wentylator ???

Teraz przyglądnęłam się dokładniej zbiorniczkowi wyrówn. i wygląda on tak jakby w swej górnej części był klejony (?) w co najmniej dwóch miejscach. Przy tym nic nie cieknie więc paniki nie ma, ale wolałabym wiedzieć czy tak ma być. :roll:

Poza tym nie mam na zbiorniczku oznaczenia fabrycznego poziomów min i max. Musiałam sobie pisakiem narysować. Z tego co wyczytałam -mam zalany do miejsca złączenia części górnej i dolnej (połowa?).

Chciałabym też na wiosnę go przeczyścić. W mądrej książce jest tak napisane, że ja niestety -z moją nikłą wiedzą- nie dam rady. Np gdzie jest korek spustu cieczy chłodzącej ? http://localhost/opel/ipb/public/style_emoticons/default/smile.gif (rysunek nie pokazuje).

Dzięki za podpowiedzi, pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 37
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

witaj,dokładnie tak jak piszesz,właściwy poziom płynu miesci się na zgrzewie,powinna tam być strzałka z napisem KALT,co do korka spustowego płynu to w trzech opelkach które miałem takiego nie było, trzeba zdjąć przewód gumowy przy chłodnicy,ten który znajduje się najniżej,jeżeli chodzi o wygląd przypominający klejenie zbiorniczka wyrównawczego ja takiego nie miałem i nie mam???? odnośnie wentylatora to standardowo załącza się on podczas dłuższego postoju kiedy temperatura cieczy wzrasta do ok. 94 stopni ,podczas jazdy chłodzenie wspomagane jest powietrzem które atakuje chłodnicę,w związku z tym rzadziej występuje załączenie się wentylatora :roll:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

jeżeli chodzi o wygląd przypominający klejenie zbiorniczka wyrównawczego ja takiego nie miałem i nie mam?:roll:

Hmmm.....to może lepiej ten zbiorniczek wymienić?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do wiosny jeszcze 4 miesiace i chyba jestes troche nadgorliwy z tym czyszczeniem układu chłodniczego (korka spustu prawdopodobnie u Ciebie nie ma).

A tak pozatym to po co ktoś miałby kleić zbiornik wyrównaczy - też chętnie zobaczyłbym zdjęcie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestes troche nadgorliwy

Raczej nadgorliwa-rozmawiamy z kobietą :roll:???

A korka spustowego napewno nie ma. Można wypuścić płyn przez zdjęcie węża przy pompie wody. Przynajmniej w X12SZ.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

zaden opel nie ma kurka spustowego

to nie wanna http://localhost/opel/ipb/public/style_emoticons/default/wink.gif

 

najnizszy waz w ukladzie i koniec szukania ;)

Witam!

http://localhost/opel/ipb/public/style_emoticons/default/biggrin.gif :roll:?????? Ta wanna bardzo mi się spodobała.

Zdjęcia najwcześniej uda mi się zrobić w weekend :(

 

[ Dodano: Czw Sty 03, 2008 19:56 ]

Do wiosny jeszcze 4 miesiace i chyba jestes troche nadgorliwy z tym czyszczeniem układu chłodniczego

Brudny jest , nie podoba mi się

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności