Skocz do zawartości

Pomoc w wyborze silnika


Gość kompnet

Rekomendowane odpowiedzi

Gość kompnet

Witam

 

Za niecały rok będę chciał zmienić małe autko na coś większego i tutaj padło na Opla Vectrę C.

 

Moje obserwacyjne plusy:

 

- Design

- Dużo miejsca wewnątrz i bagażniku

- Ekonomiczne spalania

- Tanie części min (cena rozrządu Ruville bądź Bosha 310zł za komplet), oraz (amortyzatory KYB 400zł przód bądź tył)

- Rozsądna cena rocznik 2003-2004

- Od C podobno poprawiła się jakość karoserii, trudno znaleźć rudego

- Jakbym kupował to tylko sprowadzanego, fajnie gdyby się trafił jakiś włoch

 

I tutaj pytanie do posiadaczy, bądź osób które się interesują, jaki wybrać silnik w grę wchodzi:

 

1.8 ECOTEC 122KM

1.8 ECOTEC 140KM

2.2 ECOTEC 147KM

 

Który z tych trzech jednostek napędowych jest najmniej zawodny, oraz nadający się do późniejszego zagazowania.

Edytowane przez kompnet
przeniosłem

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takiej kolejności jak podałeś nadają się do współpracy z LPG. W takiej samej również jeśli chodzi o usterkowość.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kompnet

Tak myślałem żeby wziąć wersję 1.8 ze 122 konnym silniczkiem, pytanie czy nie będzie za słaby po zainstalowaniu LPG ? Oczywiście pod uwagę biorę tylko BRC, Stag czy Hana, która z tych firm najlepiej współpracuje z Opelkiem ? Jednej rzeczy której będzie mi brakowało to 6-stego biegu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czemu ma byc za slaby po montazu LPG ??

to nie te czasy ze na gazie gorzej jechalo auto

na wtrysku jada tak samo

chcesz oszczednie bierz 1,8 122 konie

chcesz sie wozic kup 3,2 i zagazuj

albo 2,0 Turbo i LPG (wersja poliftowa)

2,2 pali prawie tyle co V6

wiec zakup tego silnika to lekka pomylka

 

reszte sam mozesz przeczytac

 

omawiano chyba wszystkie mozliwe instalacje

 

w oplu najwazniejszy jest monter

jak dobry gaz zaklada paprak

to nic nie pomoze na problemy

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak myślałem żeby wziąć wersję 1.8 ze 122 konnym silniczkiem, pytanie czy nie będzie za słaby po zainstalowaniu LPG ?

Akurat tym by sie nie przejmował,tak ja Gawlak napisał prawidłowy montaz lpg nie zabierze mocy,ale kupic w dobrym stanie to bedzie problem.To najbardziej "chodliwy" silnik vectry c.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kompnet

Akurat tym by sie nie przejmował,tak ja Gawlak napisał prawidłowy montaz lpg nie zabierze mocy,ale kupic w dobrym stanie to bedzie problem.To najbardziej "chodliwy" silnik vectry c.

 

Mam wujka "gebelsa" który większość czasu w roku siedzi w Austrii zatem pomógłby mi odnośnie zakupu, a drugi wujaszek to mechanik, zabrałbym ich na jeden dzień i coś by się znalazło :) Chciałem tylko poznać Waszą opinię co wybrać, jakie są bolączki tego etc ...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności