Skocz do zawartości

Opel Astra H. Zasięg.O co chodzi ?


Gość Machu92

Rekomendowane odpowiedzi

A ja wam powiem o moich obserwacjach w Sintrze.

Po zatankowaniu, zasięg oblicza na podstawie spalania chwilowego. Jak dojdzie do 50 km (pomimo iż rezerwa sie nie pali) zaczyna odliczać na podstawie przejechanych kilometrów. Zasięg nawet jeśli zacznę jechać po emerycku nie wraca już do 50 km.

Druga sprawa to wytarte styki pływaka jakie mam na pewno przy pompie więc nie powiem że jakiegoś przekłamania nie ma.... Ale odliczanie od 50 km raczej nie ma z tym związku bo to zachowanie jest za każdym razem takie samo.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 24
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Gość jgrzegorz

Co prawda to jest troche z innej beczki,ale kiedys postanowiłem sprawdzić ile jeszcze przejade kilometrów po pokazaniu się 0 na dojezdzie i w trasie przejechałem jeszcze 37Km,do momentu az przestał pracować silnik. Silnik Z16XEP.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...

Witam wszystkich

Podpinam sie do tematu jestem nowym właścicielem astry h 1.6 benzyna i tankuje do pełna nie wiem jak działają te odczyty ale mam pół zbiornika paliwa i pokazuje mi !!!zasięg 0!!! , po zatankowaniu do pełna mam różnie od 800 do 600 km średnia spalania 8,7. dodam ze kupiłem sprowadzona z Niemiec od Handlarza który pewnie wykonał jakiś reset komputera bo wszystkie dane są od tego moment jak sobie dobrze przypomina wtedy średnia był 30 litrów na setkę. Zauważyłem ze przy hamowaniu silnikiem pokazuje ze spala paliwo.... (jak sie pytałem kierowców to nie powinno).

Edytowane przez uzi1986

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz aktywny BC to znajdziesz tam wartość RC-Dist. To średnia z ostatnich 50 km. Zasięg (Range w tej samej zakładce) jest obliczany na podstawie właśnie RC-Dist oraz TC-Dist czyli faktycznej ilości paliwa z tej samej zakładki. Wycyrkluj z ilością paliwa tak żebyś był pewny ile jest w baku, odepnij klemy i sprawdź czy się zgadza oraz jaką masz wartość domyślną RC-Dist. Następnie wyjeźdź paliwo swoim normalnym stylem jazdy i oblicz faktyczne spalanie. Możesz sobie pojeździć na tej zakładce w menu serwisowym i poobserwowac to będziesz miał jasność jak to działa. Następnie zatankować na full i jedź ustawić indeksy tak żeby to RC i TC domyślnie zgadzało się ze stanem faktycznym jaki zmierzyłeś. Powinno pomóc :-)

Edytowane przez Tomala74

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz aktywny BC to znajdziesz tam wartość RC-Dist. To średnia z ostatnich 50 km. Zasięg (Range w tej samej zakładce) jest obliczany na podstawie właśnie RC-Dist oraz TC-Dist czyli faktycznej ilości paliwa z tej samej zakładki. Wycyrkluj z ilością paliwa tak żebyś był pewny ile jest w baku, odepnij klemy i sprawdź czy się zgadza oraz jaką masz wartość domyślną RC-Dist. Następnie wyjeźdź paliwo swoim normalnym stylem jazdy i oblicz faktyczne spalanie. Możesz sobie pojeździć na tej zakładce w menu serwisowym i poobserwowac to będziesz miał jasność jak to działa. Następnie zatankować na full i jedź ustawić indeksy tak żeby to RC i TC domyślnie zgadzało się ze stanem faktycznym jaki zmierzyłeś. Powinno pomóc :-)

 

To jest niby odpowiedź na post uzi1986???

Jeżeli tak to na pewno nie pomoże :dobani:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że nie. Jestem fachowcem w innej dziedzinie :-) Wypowiadam się tylko do tytułu wątku gdyż sam mam GID z przeszczepu w dodatku po przejściach i długo walczyłem o prawidłowy zasięg. Na podstawie takich wyliczeń fachman (Twoja branża jak widzę po opisie) ustawił wszystko bezbłędnie i gra. Podobno mu to pomogło w ustawieniu a może był tylko miły, nie wiem ;-) ale jakieś doświadczenia miałem więc się nimi dzielę. Jeśli jestem w błędzie proszę naprostować to co piszę bo i po co żyć w nieświadomości i wprowadzać w błąd szukających. Pozdro.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam dzięki za zainteresowanie :)
Pytanko mam czy ten Index mogę zmienić samemu ?? posiadam Op-com china czytałem że niby się da ... ale coś mi słabo idzie i jeszcze natrafiłem w jakiś poście że muszę rozblokować radio? Ale oczywiści nie znam Kodu nie wiem gdzie go i czy można znaleźć??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności