Skocz do zawartości

Która szyba (producent)


Rekomendowane odpowiedzi

Ponieważ poprzednia właścicielka nie uznała za stosowne wymieniać wycieraczek przednia szyba jest w stanie tragicznym.

Pojeździłem po zakładach i ustaliłem:


NordGlass - 450 zł

Securit - 550 zł

Pilkington - 600 zł



NordGlass już kiedyś miałem w innym samochodzie wstawionego. Po tygodniu już miał rysy i to latem bez używania wycieraczek... zresztą miał je w miejscach gdzie nie sięgały... Rysowało się to od patrzenia samego chyba... Aż tak oszczędzać nie muszę na sobie i swoich nerwach... auto nie na sprzedaż ;)


W aucie wszystkie szyby to Securit z 2007 roku. Zastanawiałem się, czy by nie wstawić tego samego, ale w zakładzie usłyszałem, że to to samo co NordGlass... nawet logo Securita już na nich nie ma, tylko jakieś inne. Nie wiem czy to prawda? Powiem, że to mnie trochę zniechęciło... pozatym trochę mnie zakłady, które mają w ofercie Security zniechęciły wyglądem... zwykłe garaże, z biurkiem postawionym z boku jako biuro i półkami po bokach gdzie szyby lezą jak naleśniki.


Pilkington jest najdroższy, ale z kolei zakład wygląda na najlepszy... jak z nimi rozmawiałem w hali obok wstawiano szybę w TIRa i wyglądało to bardzo profesjonalnie, już nawet uszczelki były na szybie fabrycznie zamocowane.


Podsumowując, co byście wstawili? Securit czy Pilkington? Rożnica w cenie nie jest wielka.


 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po tygodniu już miał rysy i to latem bez używania wycieraczek... zresztą miał je w miejscach gdzie nie sięgały... Rysowało się to od patrzenia samego chyba...

 

Cześć

 

Czegoś tutaj nie rozumiem.Jak może być porysowana szyba w miejscu gdzie wycieraczki nie pracują i to już po tygodniu?.Myjesz auto codziennie?.Przed myciem auto należy dokładnie spłukać(najlepiej pod ciśnieniem).Najgorszą opcją jest umycie samochodu gąbką bez uprzedniego spłukania nadwozia.Każdy syf i ziarenka piasku,które mogą pozostać w gąbce rysują lakier i szyby.Do skrobania szyby w zimie nie używam plastikowej skrobaczki.Tylko oryginalna "Murska" (wymysł Skandynawów) z końcówką roboczą ze stopów miedzi.Sprawdzone.

Edytowane przez Natan

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też nie wiem jakim cudem się rysowała, ale rysowała. Auta przez ten czas nie myłem. Może ktoś złośliwie przejechał czymś ostrym, nie wiem... w każdym razie po roku wyglądała jak kilkuletnia...

Ostatnie auto jakie myłem gąbką to był fiat 125p ;). I szyba tam była oryginalna po 18 latach lepsza niż ta Nord Glass po roku ;)

 

mk5, dzięki za głos :). Widać Opel bierze szyby jak leci od dwóch producentów, skoro masz Pilkingtona

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem nie mozna poróbnywac starych aut(szyb) do tych nowych.Miałem AF z 1995 i nadal tam szyby w niemal idalnym stanie.Obecnej z 2004 rysy z wszystkich stron,normalnie masakra.Mało tego z przednią dzieję cos złego,jakby sie rozwarstwiała.

Edytowane przez mk5

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Pilkington robi dla opla

...nie tylko; Saint-Gobain również idzie na pierwszy montaż do Opla - w mojej CD są właśnie szyby SG i również potwornie się rysują...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W CC fabrycznie są Saint-Gobain oraz Pilkington.

Nordglass jest cieńszy niż oryginalna, kiepsko wykonany i miękki - podatny na rysy.

 

Wybrałbym Pilkingtona.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności