Skocz do zawartości

Podcisnienie Sintra 3.0


Gość ludzik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich jako ze moja Sintra jezdzi tez czasami moja kobietka ostatnio miala tak ze przetarl sie jej przewod od podcisnienia(niewiem jak)ale stalo sie.Autko odrazu stracilo na mocy wiec zestresowana cala sytuacja (gdyz miala 470km do domu) pojechala do jakiegos pseudo warsztatu.....w warsztacie powiedzieli jej ze trzeba wymienic wszystkie przewody podcisnienia(najwidoczniej chcieli z nieswiadomej kobietki sciagnac kase)i po tej wymianie zaczal sie problem bo samochod stal sie kompletnie bez mocy dzis chcialem jechac w trase ale kompletnie niema czym...ledwo pod mala gorke wjechalem.....czy ma ktos moze konkretny schemat od podcisnienia do Sintry 3.0 szukalem w necie ale nie moglem znalezc....wole nie zostawiac go w warsztacie szczegulnie tu gdzie teraz mieszkam(mragowo) z gory dziki pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A check się pali?

Powinni zacząć od zczytania błędów.

Podciśnienie obsługuje nawiew oraz sterowanie klapkami w kolektorze dolotowym.

I jeśli na klapki nie idzie powietrze to tak, jest problem z mocą ale aby to zdiagnozować trzeba znać błędy gdyż.... zanim powietrze dojdzie do klapek, mamy 2 regulatory ciśnienia po drodze i jeśli któryś padł zawsze daje błąd (przerobiłam na swojej).

Do tego istnieje coś takiego jak vaccum pompa która jest podstawą odpowiedzialną za podciśnienie. jednak gdyby padła to nie działało by również sterowanie nawiewami.


Myślę iż nie zczytali błędów bo nie mogli się podłączyć. Nie da się tego zrobić pierwszym lepszym urządzeniem.


Co do wymiany przewodów to pewnie cos pomieszali na trójnikach ;/

Niestety nie mam schematu ;/

Może Kacper coś ma w zanadrzu :)

 

Póki co zapraszm do Pogaduch :)http://forum.opel24.com/topic/36124-sintra-pogaduchy/page-2634?do=findComment&comment=587502


Ale jak czegoś nie będziesz pewien to pisz, będę miała dzisiaj maskę w górze to mogę posprawdzać co i jak ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlasnie tez tak mi sie wydaje ze cos na trojnikach pomieszali.co do kontrolki Check ona juz wczesniej sie palila ale nie bylo zadnych niepokojacych objaw mogacych sugerowac jakas awarie...ale jak slusznie napisalas najlepiej bylo by zczytac bledy ale tu w Mragowie raczej konkretnego programu zaden warsztat niema obdzwonilem chyba z 9 i nic.... :[ to co napisalas czesciowo bardzo mi pomoglo:)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj... sorry... jak pali się chceck to jak nie ma objawów? to jest objaw w samym sobie że jest coś nie tak.

Błędy możesz zczytać sam, na zworkę.

Poczytaj tutaj i pisz numery błędów http://forum.opel24.com/topic/26000-kody-bledow-czyli-wstretna-zolta-kontrolka-silnika/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Do 3.0 chyba nic nie mam o podciśnieniu.

Jedynie co to znalazłem w sieci schematy kiepskiej jakości dotyczące omegi.

Zawsze to lepsze jak nic.

 

 

 

podciśnienie1.jpg

podciśnienie2.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko idealnie widac:) dzieki wielkie za te fotki:):)


Witam.

Do 3.0 chyba nic nie mam o podciśnieniu.

Jedynie co to znalazłem w sieci schematy kiepskiej jakości dotyczące omegi.

Zawsze to lepsze jak nic.

 

 

 

dokladnie dobre i to:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności