Skocz do zawartości

Co kupic Czy ktos doradzi . . .


Gość papik_zlotow

Rekomendowane odpowiedzi

Gość papik_zlotow

Witam

 

Zaczneze do tej pory jezdzilem Vectra B bylo fajnie no ale udalo mi sie wyjechac za granice i uzbierac pieniazkow troszke.

 

Do przeznaczenia mam 3500Euro jakies 14 tys Zł

 

Chcialbym pozostac przy marce opla z tego wzgledu ze moja rodzina miala prawie same ople zaczynajac od Ascony i kadeta (w kwadratowej budzie) konczac na oplu omega ten ma akurat siostra :D

 

Samochody w holandi jakie dostane za te pieniadze mozna wejsc sobie samemu nawet na Autoscout24.nl

to

 

-Opel Astra 2005r silniki 1.4 benzyna

1.6 benzyna

1.7 desel

1.9 diesel

sredni przebieg ok 160-220tys km

 

-Opel Vectra C 2002-2005 silniki

2.2 diesel

1.8 benzyna

2.2 benzyna

1.9 diesel ( przewaznie z duzym przebiegiem)

sredni przebieg opla vectry to ok 210tys

 

Bralem pod uwage wczesniej Audi ale z racji drogiego zawieszenia i no za marke placic tez nie bede.

 

 

Samochod ma byc głownie do jazdy do pracy po powrocie do polski jezeli benzyna to gaz oczywiscie.

 

Zastanawialem sie jeszcze nad Omega B FL z 2002r nie wiem ale jak ze salaniem i oplem meriva tu znowu mysle ze bedzie ciasno chodz moge dostac fajna czarna z dodatkami orurowania.

 

Z ciekawostek powiem wam ze pojechalem do holendra ogladac zafire 2003r mysle 2 tys euro to malo jeszcze pieniedzy na nowy gaz bedzie ale okazalo sie ze to OPC i silnik 2.0 turbo 192konie

wystraszylem sie kosztow spalania i gazu i poprostu nie kupilem samochodu

 

 

chcialbym poznac wasze opinie co najlepiej by mi pasowalo zeby no jak mowie tani w utrzymaniu i sie nie psul

pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram Bada.

Opisałeś kilka samochodów, ale nie podałeś tak istotnych rzeczy jak: roczne (miesięczne) przebiegi, ile osób będzie podróżować, czy będzie wożony towar o sporym gabarycie, czy będzie jeżdżony po trasie czy tylko w mieście.

Jeśli ma być tani w utrzymaniu to Vectra C z 1.8b jest przyjemnym autem rodzinnym, do jeżdzenia w pojedynkę zobacz astrę h i merivę z silnikiem 1.6b. Najlepiej pooglądaj kilka aut i zobacz czego można się spodziewać. Pamiętaj, że kupując auto musisz wziąć jeszcze tzw. pakiet startowy czyli: rozrząd, klocki + tarcze hamulcowe, opony, oleje itp.Polecam małą ściągawkę:

http://tylik.motogrono.pl/zestaw-reanimacyjny/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Rafał_79

Najlepiej Astrę H z silnikiem 1.8 125KM, pali tyle co 1.6 i do gazu idealny.

Vectra c 1.8(ten sam silnik co w AH) idealna pod LPG ale z tym silnikiem nie poszalejesz przy tej masie samochodu ale na dojazdy do pracy idealny. Odnośnie silnika 2.2 benzyna poczytaj forum, były 2 wersje mocy 147/155, ta pierwsza nadaje się pod LPG druga już nie. Poza tym przy aucie z pojemnością powyżej 2L przy sprowadzeniu z zagranicy akcyza 18%.

Jeśli chodzi o koszta utrzymania to Astra wychodzi moim zdaniem lepiej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość papik_zlotow

pierwsze co to umowie sie na ogledziny opla Vectry z silnikiem 1.8 hmmm wybralem taki wybor poniewaz Astry z tego wzgledu ze sa tansze jezdzi ich pelno u mnie.

bede jezdzil codziennie po 40km jakos

 

Na co zwrocic szczegolna uwage przy ogledzinach Opla Vectry 1.8 ???


chce jechac ogladac wlasnie ten samochod podaje linka

 

http://www.marktplaats.nl/a/auto-s/opel/m938247247-opel-vectra-gts-1-8-16v.html?c=efb2ef4dc323389c4f92ed10afa33e3a&previousPage=lr

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z mechanicznych rzeczy o których wiem .. to maglownica, czy nie ma mokrych końcówek, wycieki to standard a naprawa bardzo droga (osobiscie miałem 1.9 CDTI 150 KM i w ciagu 140kkm robiłem ja dwa razy) koszt ok. 1000-1200 regeneracja +wymiana. Tylne zawieszenie tzw. banany .. tez dwa razy wymieniane .. ale to nie jest az taki koszt .. ok 300 jak pamietam wraz z ustawieniem zbeżności.

 

Poza tym nie robiłem nic poza wymianami eksploatacyjnymi oleje, tarcze, płyny, filtry .. moja 150KM bardzo fajne autko, wygodne, ja miałem czym pocisnąć, bardzo miło wspominam .. :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności