Skocz do zawartości

Brak świateł


Gość epj

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

W sinterce wysiadły mi światła :postojówki , tylne oraz przeciwmgielne. Dodam że jak włącze mijania to z tyłu dalej ciemno tylko przód świeci. Tymczsowo połączyłem piny włacznika świateł pomarańczowe kable gruby i cienki. Prawdopodobnie na pomarańczowy cienki ma przychodzić napięcie . Teraz światła działaja tylko że są oszukane musze znaleźć przyczynę. Jeżeli chodzi o przeciwmgielne( tył) to połączyłem poprzez dodatkowy włącznik dwa piny z żółtymi kablami. Teraz wszystko jest Ok.. Jak pozmniejszam zdjęcia to je dodam może komuś sie to przyda. Schematy już mam (dzieki wielkie) to z Waszą pomocą napewno damy radę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak włączasz tylne przeciwmgielne to kontrolka na zegarach świeci ?

Jest ona zasilana jednocześnie z żarówkami z tylu za pośrednictwem przekaźnika K89.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie nie świeci. Może jest spalona tego jeszcze nie sprawdzałem. Druknąłem schematy,rozpatrzę się i jutro jak bedzie czas to na żywo pooglądam. Odnośnie przekaźnika muszę go sprawdzić. A mam jeszcze pytanie czy jest jakaś zależność między postojóekami,tylnymi ,podświetleniem deski i przeciwmgielnymi tylnymi np. wspólny przekaźnik,kostka. Bo zastanawiam sie czy to jeden problem czy kilka naraz ale może zależnych. A oto kilka zdjęć z moich tymczasowych dokonań. Wiem że to straszna partyzantka ale na szybkiego przed przeglądem to i tak dobrze że zadziałało. Jak pisałem wcześniej połączenie kabli pomarańczowych gruby i cienki przy włączniku świateł dało oczekiwany rezultat. Prawdopodobnie na cienkim pomarańczowym też ma być +12. (zdj. 5). W włączniku przeciwmgielnych od zakupu sinterki nie było blaszek i nie działał(1) połączyłem dwa żółte poprzez przełącznik od odkurzacza i też hula.

post-47425-0-16088100-1435254105_thumb.jpg

post-47425-0-01486700-1435254153_thumb.jpg

post-47425-0-30268300-1435254187_thumb.jpg

post-47425-0-35601300-1435254208_thumb.jpg

post-47425-0-75983500-1435254230_thumb.jpg

Edytowane przez epj

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamów komplecik przełączników (może być z większą ilością klawiszy) i wtedy będziesz mógł dalej działać http://allegro.pl/listing/listing.php?order=m&string=przel%C4%85czniki+sintra&bmatch=seng-ps-mp-p-sm-isqm-3-mt-0519

Nie załączysz przeciwmgielnych jak nie włączysz przynajmniej postojowych.

"Zezwolenie" takie dla przekaźnika daje moduł nadwozia. Jak postojówki wrócą do pierwotnego stanu to i przeciwmgielne też się zapewne pokażą.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Schematy przeglądnąłem i z moich analiz wynika że na włącznik przychodzi zasilanie 2x . Jedno mam a to drugie gdzieś ginie a bezpieczniki są dobre. Zaczynam zabawę w chowanego tylko że to ja muszę szukać. Jak znajdę napiszę co było nie tak.

Panowie Koledzy już po kłopocie. Poszedłem pokolei wg schematu żeby znaleźć gdzie zaginęło +12. I tak do bezpiecznika F14 dochodzi za już nie było a bezpiecznik dobry . Zaśniedział styk. Przeczyściłem i działa. Kolejna bezkosztowa naprawa z Waszą pomocą tym razem online. Wszystko działa łącznie z przeciwmgielnymi. Muszę tylko kupić te włączniki bo narazie hula na odkurzaczowym. Dziekuje wszystkim za pomoc. Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności