Skocz do zawartości

Wentylator klimatyzacji


Rekomendowane odpowiedzi

Gość szynasjz

Witam, szukam szukam i znaleźć nie mogę. Mam Corsę C 1.2 z klimatyzacją z 2002 roku. Chodzi mianowicie o to, czy w tym aucie powinien być dodatkowy wentylator klimy? Nie pytałbym, gdyby nie fakt, że podstawowy wentylator chłodnicy umieszczony od strony silnika włącza się tylko, gdy korzystam z klimatyzacji, a w okresie wiosennym i wczesnojesiennym, gdy nie włączam klimatyzacji nie zdarzyło mi się usłyszeć wentylatora nawet po osiągnięciu odpowiedniej temp. płynu chłodniczego. Czasem muszę dolewać płynu (ok. 1 litra petrygo na rok, bądź dwa). Sporadycznie zdarzy się na postoju, czy w korku, że wskazówka dojdzie pod trzecią kreskę, ale to tylko wtedy, gdy zapomnę zerknąć na ilość płynu. :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość grzes08

wydaje mi sie, że tylko diesle w tych czasach miały dwa wentylatory ..

zresztą ten zewnętrzny był od klimy .. a nie wewnetrzny

najlepiej podjechać do kogos kto ma opcoma albo mechanika i mozna zrobic test .. właczyc I i II stopień wentylatora (moze jest i trzecie, ale tego nie wiem) wtedy zobaczysz czy on działa.

Możesz też sprawdzic gdy silnik pracuje na postoju (dziś taka temperatura, że nie bedziesz czekał wieków) mozesz sprawdzic temperatury, przy których wentylator Ci się włączy .. i właczy sie kolejny bieg wentylatora. Jezeli dojdzie za wysoko .. czerwone pole .. bedziesz wiedział że wentylatory nie działają poprawnie.

Nie pokoi mnie dolewanie płynu .. podejrzewam, że masz coś w uszczelką pod głowica lub po prostu wyciek .. poszukaj w zaleznosci od kolory płynu zasnietych plam na przewodach, łączeniach przewodów i rurek lub na chłodnicy

Edytowane przez grzes08

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość szynasjz

Nie widziałem miejsca ew wycieku. Olej czysciutki, wody brak, że o tzw maselku pod korkiem nie wspomnę. Temp nie podeszła wyżej jak 3/4 skali i to tylko raz. dolałem ze 100ml płynu i wentylator się odezwał. Martwi mnie to jednak, bo w piątek jadę nad morze. Do tej pory problemów nie było, ale wolę dmuchać na zimne. Mechanik zasugerował korek na zbiorniku wyrównawczym, co przy wysokiej temp. załączenia wentylatora (bodajże 97 stopni) jest nawet możliwe.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość grzes08

postaw na tych upałach .. po jeździe .. zarezerwuj czas na kilkanaście minut .. i obserwuj .. powinien włączyć II bieg na tym upale.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość szynasjz

Dolałem płynu i jest ok. Mechanicy bagatelizują sprawę póki wentylator się włącza. Posyłają do elektryka jedynie. Co do dolewek, litr na trzy lata to nic.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość grzes08

niby nic .. ale i tak uważam, że gdzies jest wyciek .. dolewek powinno być zero .. to układ zamkniety !! (no dobra .. ze 200ml na 3-4 lata) to jeszcze bym się zgodził, że mogło wyparować ..

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość szynasjz

Cały czas mnie ciekawi ten dodatkowy wentylator klimatyzacji. W Książce sam naprawiam jest napisane, że do 2003, bodajże września montowane były dwa wentylatory (jeden z przodu, drugi z tyłu). I to dotyczy również silników benzynowych z klimatyzacją. Dopiero w 2003 roku dali jeden, ale za to mocniejszy wentylator od strony silnika.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość grzes08

no co w tym dziwnego .. dali d... i tyle .. wentylator od przodu to pomyłka .. zapycha się łapie wodę, wszystkie syfy i co kilka lat trzeba go wymieniać - to jest moja opinia.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dementuje te plotki. W 2004 mam dwa. Nie ma reguły. Nic sie nie zapycha bo wentylator jest na tyle mały, że jest za zderzakiem. Poza tym grill jest tak zrobiony, że tu nie ma żadnego problemu z wodą czy nadmiernym syfem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Dementuje te plotki. W 2004 mam dwa. Nie ma reguły. Nic sie nie zapycha bo wentylator jest na tyle mały, że jest za zderzakiem. Poza tym grill jest tak zrobiony, że tu nie ma żadnego problemu z wodą czy nadmiernym syfem.

a wyciągałeś kiedyś ten wentylator z chłodnicy?? wiesz ile syfu potrafi tam wpaść .. liści, kurzy itp?? w obudowie wierci się specjalnie dziury aby podczas mycia można było wypłukać .. aa kilka wentylatorów wymieniłem .. i poogladałem te z szrotu, po wyjeciu ich z obudowy platikowej .. każdy .. każdy jest zardzewiały .. i tylko kwestia czasu kiedy padnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności