Skocz do zawartości

Radyjko Cobra i Antena Sunker Pytanie


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Mam radyjko CB Cobra 19, które kupiłem w zestawie z antenką na magnes (1 metr długości) firmy Sunker. Sprzęt działa dosyć słabo. Chciałem zapytać czy kupienie innej anteny i jakiej dokładnie( parametry, firma, długość) poprawi osiągi radyjka? Ktoś polecał mi 1,5 m antenę Midland 145? Problem jest taki że radio ma słaby zasięg i często przerywa albo urywa rozmowę.

 

Drugi problem dotyczy bezpiecznika, który znajduje się we wtyczce do zapalniczki. Przepalił mi się i teraz nie wiem jakie on powinien mieć parametry. Kupiłem jakieś bezpieczniki ale co wsadzę to przepalają się od razu. Zrobiłem teraz zamiast bezpiecznika spinacz? Nie wiem czy to bezpieczne. Poradźcie coś proszę. Pozdrawiam....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość misiaczek410

Sprawa pierwsza: stroiles ta antene do radia??

 

Sprawa druga: spinacz to sredni pomysl... zanies tem bezpiecznik do sklepu i tam powinni Ci poradzic... O ile dobrze pamietam to tam jest bezpiecznik 2A ale nie do konca pamietam...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Antenki nie stroiłem bo nie potrafie..musze z nią się udać do serwisu cb ale nei wiem czy od razu nie wymienić lepiej na tego midlanda?

 

A bezpiecznik chyba rzweczywiście 2A ale kurcze ci chwila mi siada nie iwme co sie stal obo wczesniej teogo nie mialem. Zimno i wstrząsy chyba nie maja tu duzego znaczenia....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość misiaczek410

Juz dawno nie stroilem anteny ale nie wydaje mi sie zeby to byl duzy koszt... Po prostu zadzwon do takiego serwisu, podaj jakie masz radyjko i antene i spytaj o cene...

 

A przy okazji powiedz o tym paleniu bezpiecznika... Tez powinni cos doradzic...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli pali ci bezpieczniki,to faktycznie daruj sobie kombinacje ze spinaczem i usun przyczyne.

 

strojenie antenki to okolo 30/35 zl lub zamiennie za te pieniadze mozesz kupic sobie miernik SWR i sam sobie ustawic,i przy okazji jeszcze komus i ci sie zwroci.

 

co do radyjka,to chyba mamy takie same.ja mam Cobre 19 DX IV oraz antene 90cm sirtela,montowana w otworze.po odpowiednim zestrojeniu,zasieg okolo 15km,lacznosc plynna,nawet w granicznych wartosciach odleglosci

 

zestroj sobie swoja antenke,i wtedy zdecydujesz czy potrzebna jest ci lepsza.jesli chcesz siegac ze 35 kilometrow to ok.Twoja sprawa.mi wystarcza moje 10/15 a i tak zanim tam dojade,to czesto sytuacja zdazy sie zmienic..

 

pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam radyjko CB Cobra 19, które kupiłem w zestawie z antenką na magnes (1 metr długości) firmy Sunker. Sprzęt działa dosyć słabo. Chciałem zapytać czy kupienie innej anteny i jakiej dokładnie( parametry, firma, długość) poprawi osiągi radyjka?

Możesz się obrazić ale kupiłeś chyba najgorsze radio jakie jest dostępne na rynku (popularnie nazywane "szumofon"). I tutaj nawet najlepsza antena nie pomoże. Obowiązkowe strojenie radia z anteną i najlepiej mocowaną na stałe a nie żadną magnesową.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Szumofon" to Alan 100+ :( Ale fakt, co drugie radio Cobra nadaje się do użytku. Ogólnie zestaw słabiutki. Oczywiście coś usłyszysz, ktos czasem usłyszy jak powiesz. Ale do zestawu cb to daleko.....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.myślę że antena magnesowa nie jest zła jeżeli jest dobrej firmy. Wiele mobilków ma takie i nie narzeka, oczywiście mam i ja i również jestem słyszalny i odbiór mam bardzo dobry. Nie będę reklamował firmy bo w sumie nie wiem czy tu można (ale chyba tak) żeby komuś oczywiście polecić. Mam ta antenka tez 1m długości. Oczywiście zgadzam się z tym że ta antena firmy Sunker to jednak nie jest nic dobrego i radyjko tez.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak pisalem wczesniej,ja rowniez nie narzekam na cobre.byc moze trafiaja sie jakies trefne,lub ogonie radyjko uznawane jest za lipne,ale esli ktos nie wymaga cudow to w zupelnosci wystarcza.

 

slysze to co inni na innych radyjkach.jesli ktos nadaje i trzeszczy,to inni potwierdzaja ze u nich tez trzeszczy,wiec to u tego kogos jest nie tak.

na ogol odbior z kilkunastu kilometrow jest bez wiekszych znieksztalcen mimo nawet kiepskiej anteny.mnie rownierz slychac czysto wiec nie jest tak najgorzej

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
Gość Anonymous

Witam

 

mam takie spostrzeżenie, anteny nie stroimy do radia tylko do samochodu. Przy czym jeżeli chodzi o anteny na magnesie to jeżeli zostanie ona dostrojona w jakimś konkretnym miejscu na samochodzie to w razie gdy demontujemy ją to później musi ona wrócić na to samo miejsce dopuszczalne jest przesunięcie jej przypuśćmy w promieniu 5cm ale nie więcej powiedzmy ponad 20cm zmienia już parametry.

 

Jeżeli chodzi o te słabsze anteny to może mają i zasięg ale niestety zbierają też dużo śmieci. Przez co jakość rozmowy jest jaka jest.

 

Spotkałem się w sieci z opiniami, że anteny nie należy stroić- bzdura. Antena z SWR powyżej 2.0 może przypalić radyjko to pierwsze, jakość odbioru oraz nadawania jest kiepska, niedostrojona antenka sieje masę zakłóceń nie wspominając już o piskach. Jest to naprawdę bardzo uciążliwe można sie przekonać jeżdżąc w długich trasach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności