Skocz do zawartości

Witam mam problem z kontrolkami Meriva B.


Rekomendowane odpowiedzi

Podepnij się komputerem do samochodu bo ten w samochodzie ma najwyraźniej problemy ze sobą albo jest problem z samą wiązką( brak kontaktu itp.).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym spróbował podjechać do serwisu ASO ..

na techu 2 mozna zrobić test sprawdzający (oczywiście wtedy kiedy ta sytuacja występuje) .. ewentulanie spróbowałbym przeprogramowac moduł, a jezeli nie .. to szukałbym na połączeniu wiazek .. pewnie najpierw do deski rozdzielczej, modułów BCM, ECM, CIM .. a potem .. kolejno zaczałbym sprawdzac wszystko.

 

ja osobiscie mam błąd code 22 mówiący o problemie ze światłem postojowym prawym .. a ono swieci i to całkiem normalnie. Podejrzewam, że problem leży w wiązce, ale jak na razie nie ma czasu jakos tego szukać.

 

tak się dzieje za kazdy załączeniem samochodu, czy tylko w jakiś specyficznych warunkach? Czy jak tak się dzieje możesz uruchomic auto?? i co jest wtedy, jezeli da sie je uruchomić samochód wyłapuje błędy .. kontrolki świeca się i gasną tak samo??

 

mam wrażenie, że on ma kłopoty z komunikacją z poszczególnymi modułami .. spróbuj sczytac błedy (wszystkie z wszystkich modułów) .. moze znajdziemy jakis wspólny problem.

 

auto nie było wypadkowe??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym spróbował podjechać do serwisu ASO ..

na techu 2 mozna zrobić test sprawdzający (oczywiście wtedy kiedy ta sytuacja występuje) .. ewentulanie spróbowałbym przeprogramowac moduł, a jezeli nie .. to szukałbym na połączeniu wiazek .. pewnie najpierw do deski rozdzielczej, modułów BCM, ECM, CIM .. a potem .. kolejno zaczałbym sprawdzac wszystko.

 

ja osobiscie mam błąd code 22 mówiący o problemie ze światłem postojowym prawym .. a ono swieci i to całkiem normalnie. Podejrzewam, że problem leży w wiązce, ale jak na razie nie ma czasu jakos tego szukać.

 

tak się dzieje za kazdy załączeniem samochodu, czy tylko w jakiś specyficznych warunkach? Czy jak tak się dzieje możesz uruchomic auto?? i co jest wtedy, jezeli da sie je uruchomić samochód wyłapuje błędy .. kontrolki świeca się i gasną tak samo??

 

mam wrażenie, że on ma kłopoty z komunikacją z poszczególnymi modułami .. spróbuj sczytac błedy (wszystkie z wszystkich modułów) .. moze znajdziemy jakis wspólny problem.

 

auto nie było wypadkowe??

Witam

Problem zazwyczaj jest rano

Trwa parę minut I potem jest ok

I to też nie co dziennie

dziennie

Alle problem zaczął się zasilać

 

Jak jest ciepły raczej tego problemu raczej niema

 

Auto miało tylko wymieniane lewe drzwi

A w komorze silnika nic nie było ruszane

Ostatnio nawet wymieniłem akumulator i to nic nie dalo

Mam teraz auto u elektryka i myśli

Nad problemem

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli ma mozliwość sczytania błędów .. to niech sczyta ..zobaczymy co sie pojawia, myslę, że powinny byc błedy z komunikacją pomiedzy modułami

a auto odpala jak sie ta zabawa na desce robi??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak normalnie odpala

I normalnie jedzie

Przed włączeniem zapłonu już jest problem z błędami a po odpaleniu trwa to parę minut

A Wchodząc do auta już słyszę

Że będzie problem~coś pstyka z przodu auta

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli ma mozliwość sczytania błędów .. to niech sczyta ..zobaczymy co sie pojawia, myslę, że powinny byc błedy z komunikacją pomiedzy modułami

a auto odp

ala jak sie ta zabawa na desce robi??

Tak pali i jedzie bez zmian

Ale wtedy wskaźniki warjuja

Góra~ dół latają po całym zegarze W czasie jazdy

 

Po włożeniu kluczyka do stacyjki już jest choinka

A po odpaleniu trwa to parę minut

Raz krócej raz dłużej

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności