Skocz do zawartości

Opinia na temat oleju oraz filtrów


Gość raziel88ck

Rekomendowane odpowiedzi

Gość raziel88ck

Witajcie.

 

Wczoraj wymieniałem olej, ponieważ przejeździłem na nim rok i zrobiłem 6000km. Przyjechałem do gościa z zakupionym przez siebie olejem mineralnym (od zawsze był taki wlewany) Castrolem High Mileage 15W40 oraz filtrem oleju GM. Gość skrytykował ów olej, mówiąc że to kanadyjska podróba, która leżała 10 lat w magazynach. Że mogłem kupić od niego oryginalnego Castrola 15W40 prosto z beczki (jakąś inną wersję, niż tą co ja miałem) lub najlepiej olej marki Fuchs, który uszczelniłby mój silnik, mający na liczniku przeszło 270 tysięcy km. Skrytykował również filtr oleju, twierdząc że robiony byl w Chinach, mimo że napisane jest tam Made In Poland. Potem powiedział, że niczym się od Filtrona nie różni, bo to Filtron robi dla GM filtry.

 

Swoją drogą zakupiłem też filtr powietrza GM Made in UK. Zawsze miałem Filtrona, ale chciałem spróbować czy odczuję różnicę.

 

Co o tym wszystkim uważacie? Co sądzicie o olejach Fuchs? I o całej tej sytuacji?

Edytowane przez raziel88ck

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zlotyorzech

Nie zarobił to krytykuje. Castrola nie znam, używałem Mobila 15W40 i filtr Filtrona i było OK w astrze, teraz w corsie w ASO Dexos 2 i ich filtr.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość raziel88ck

Tak myślałem. Co do minerala. To auto już jako 7 letnie jeździło na takim oleju. Jak je kupiliśmy to już na takim jeździł.

 

Dzięki za odpowiedzi.

Edytowane przez raziel88ck

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewnie wcinal olej i paprak mechanik zaradzil lejac mineral

dla 16 zaworowki to nie najlepsza opcja

 

 

moja vectra do konca latala na pelnym syntetyku

jeep tez ma 16 lat i ponad 200 tysi

i tez syntetyk

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość raziel88ck

pewnie wcinal olej i paprak mechanik zaradzil lejac mineral

dla 16 zaworowki to nie najlepsza opcja

 

 

moja vectra do konca latala na pelnym syntetyku

jeep tez ma 16 lat i ponad 200 tysi

i tez syntetyk

Pewnie tak było. No, a teraz nie ma sensu już zmieniać.Ciekaw jestem czy dobrze zrobiłem kupując filtr powietrza GM, a nie Filtrona. Czy był to zbędny wydatek, czy też nie. Jednak to okaże się w praniu. W poniedziałek go założę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma znaczenia czy filtr Filtron, Knecht czy GM. Co do oleju to minerał szczególnie podczas mrozów cienko można pomyśleć o przejściu na pół syntetyk np. Valvoline które ma w sobie dodatki ograniczające zużycie oleju i inne. U mnie się sprawdził.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności