Skocz do zawartości

Kod błedu 4121 w viki 2,2 DTI r. 01


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Mam problem z ABS raz jest , raz go nie ma, po podłączeniu do kompa wyświetlił się kod 4121 - przekażnik zaworu błędny.Proszę o poradę co z tym zrobić ?? jak tej usterki szukać ??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ł się kod 4121 - przekażnik

Widzę że masz dużo odpowiedzi :lol: A tak na marginesie to dobrze z czytałeś ten kod. blędu :( Czy przypadkiem nie jest to 0121 :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm ja znam takie do vectry B

00016 Obwód solenoidu przedni lewy

00017 Obwód solenoidu przedni prawy

00019 Obwód przekaźnika zaworu

00025 Uszkodzony ząb na kole sensora

00028 Obwód solenoidu tył lewy

00029 Obwód solenoidu tył prawy

00035 Obwód przekaźnika pompy zwrotnej

00037 Obwód przełącznika hamulców

00039 Nieprawidłowy Sygnał Sensora Prędkości Przedniego Lewego Koła

00041 Otwarty obwód sensora koła przednie lewe

00042 Nieprawidłowy sygnał sensora prędkości przedniego prawego koła

00043 Otwarty obwód sensora przedniego prawgo koła

00044 Nieprawidłowy sygnał sensora prędkości tylnego lewego koła

00045 Otwarty obwód sensora tylnego lewego koła

00046 Nieprawidłowy sygnał sensora prędkości tylnego prawego koła

00047 Otwarty obwód tzlnego prawego koła

00048 Napięcie akumulatora poza zakresem

00055 Wymienić Electronic Control Unit (ECU)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

taki kod błędu mam na wydruku z stacji diagnostycznej,w sumie to były dwa, drugi to 4161 - wyłącznik świateł hamowania błędny - to już naprawiłem został mi tylko ten ABS..

 

[ Dodano: Sro Sty 09, 2008 06:02 ]

Na wydruku otrzymanym z tej stacji jest napisane- Diagnoza sterowników Opel Kelsey Hayes ABS 430 - pamięć błędów usterka nr. 4121. To jest jakiś system BOSCHA.

Zabuliłem kasę i dalej nic nie wiem co się dzieje z tym ABS-em, gościu z tej stacji powiedział mi, abym sprawdził napięcie na wtyczce sterownika, powinno wskazywać 11V i to tyle. :lol: Za cholerę nie mogę znaleźć nr. tego błędu w kodach oplowskich :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taki kod błędu mam na wydruku z stacji diagnostycznej,

To widocznie jest ten kod przypisywany do każdego modelu sterownika .ale o zmienionym kodzie . W astrze g od ABS najczęsciej jest to kod P0121 i odpowiada za TPS czyli hydro-zawór Lub C0121 przekaźnik - bodajże w8s

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Witam twój błąd oznacza problem z przekaznikiem abs znajdującym sie w ABS i raczej nie jest to do naprawy tylko cały abs do wymiany wypaiły sie w nim styki i tyle a jeśli chodzi o automat stopu to on również odgrywa ważna role w abs bo daje do niego sygnał czy zostało rozpocżete hamowanie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności