Skocz do zawartości

Funkcja XENON w Zafirze '01


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Witam...

 

Będę montował zestaw HID (o tym nie dyskutujmy...) i wiem,że w Vectrze C trzeba było przestawić Techem światła na funkcję Xenon - obajwem był miganie jak stroboskopem... Czy ktoś się orientuje czy w Zafirze A 2001 też trzeba uaktywnić takową funkcję??

 

Pozdrawiam...

 

PS.Chciałem w Olsztynie, w Mibo, wgrać nowy soft do jednostki sterującej (włącza wiece zarowe przy wyższych temp....) - chcieli 140złhttp://localhost/opel/ipb/public/style_emoticons/default/excl.gif http://localhost/opel/ipb/public/style_emoticons/default/sad.gif wiem, że w innych miastach cena ksztąłtuje się 50-110zł....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...i tu się kolega myli!:D!

 

Wyjąć i wsadzić... :shock: To raczej przy innej czynności :shock:

 

Juz robiłem podchody z HIDem w sobotę... Problem polega na tym, że żarniki Xenon zawsze!! są na kabelkach. No to jak zamkniesz je w kloszu skoro te kabelki własnie to uniemożliwią?? To oczywiście dotyczy Zafiry, Astry i chyba Vectry... W innych markach faktycznie, jak to kolega określił, "wyjąć i włożyć" :D

 

Wymyśliłem sobie, że przewiercę oprawki żarówki, żeby właśnie wyprowadzić te kable od żarników - w tym celu zamówiłem nowy komplet oprawek, żeby w razie czego nie zostać z niczym... Reszta montażu to pryszcz....

W sumie to też miałem wątpliwości czy montować....Ale kolega, mechanik-diagnosta mnie przekonał - pół zycia w ASO przepracował i zna przepisy... Do tego dokładnie!! poczytałem różne opnie i fakty, i wychodzi,że nie powinienem miec problemów. Spryskiwacze i samopoziomowanie jest wymagane!!! Ale przepisy mówia tylko o fabrycznych instalacjach...nie ma mowy w przepisach o takich przeróbkach... Przez badania techniczne to przechodzi... A policja wcale tak nie szaleje... Ja sobie zamówiłem barwę światła 5000K - w sumie to będzie białe światło z lekka poświatą - będą skuteczne ale może mniej bajeranckie niż niebieskie zestawy 8000K, które zwracają uwagę, również i policji...

 

Jutro lub w sobotę montaż - zapodam fotorelację z montażu....

 

POZDRAWIAM!!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności