Skocz do zawartości

Corsa GSI


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Witam.

Mam pytanie odnośnie Corsy B GSI. Wg. danych fabrycznych ma 109KM. O ile mi wiadomo, standardowy 1.6 16V Opla ma 101KM. Czym się te silniki różnią, skąd te 8KM?

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silniki prawdopodobnie niczym ale skrzyni amoże byc inna a pozatym pomiar mocy jest robiony na hamowni i zależy on od skrzyni i masy pojazdu tak samo robi [rpducent aut i na podstawie wyników podjae dane do katalogów o mocy danego modelu auta

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg. danych fabrycznych ma 109KM

ten typ silnika to c16xe montowany tylko w corsach do 1995 roku,

1.6 16V Opla ma 101KM

silnik x16xel montowany w astrach i wectrach głownie.

kolego- silników opla o poj 1,6 było bardzo duzo, silnik c16xe to inna konstrukacja niz x16xel, nie mozna ich porwnywac,

 

[ Dodano: Czw Sty 10, 2008 07:43 ]

Silniki prawdopodobnie niczym

mylisz sie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze że kolega robertnet, jest bardzo obeznany a rozbierałes kiedyś te siliki i porównywałeś że wiesz napewno że czymś sie różnią do twojej informacji w korsie były silniki x i x16xe(106km taki jak w astrze i vectrze) i c16xe które były prawdopodobnie tylko w corsach i mechanicznie nie róznią sie niczym ta sama budowa ten sam rozrzą d te same kolektory różniły sie systemem wtryskowym inne wtryskiwcze i czas ich działania druga sprawa nie widze powodu dla którego opel miałby zmieniać całą konstrukcje dla 5 czy 8 km podobna sytuacja jest z silnikami 8 zaworowymi jednostki jednopunktowe wielopunktowe z disem czy na aparacie jest to ten sam silnik jednynia zmiana była po 95 gdzie zmieniono troche tłoki i głowice pozdrawim i jesli kolega ma jakies uwagi to prosze pisać zawsze warto sie czegoś nowego dowiedzieć

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w korsie były silniki x i x16xe(106km taki jak w astrze i vectrze)

x16xe silniki wystepowaly tylko powtarzam tylko i wyłącznie w corsach B i tigrach A. W atrach i wetrach były x16xel.

te same kolektory

no akurat, wszystkei wymienione trzy typy silniów maja kompletnei rozne doloty.

blok jest ten sam w ttych slnikach, czyli głowna konstrukcja- zgadzam sie jest ta sama.

- x16xe i c16xe maja ta sama glowice, walki, zawory

- uszczelka pod glowica jest rozna dla obu, maja inne stopnie sprezania (c16xe 11,1:1, - x16xe 10,5:1)

- c16xe ma przeplywke, nie ma egr'a

- x16xe ma map sensor, ma egr, nie ma przepływki

- x16xel ma zawory jak w c/x16xe, ale walki i glowica sa jak w x14xe

 

Czy dalej wg ciebie to te same silniki??

pozdrawim i jesli kolega ma jakies uwagi to prosze pisać zawsze warto sie czegoś nowego dowiedzieć, :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam chciałbym wiedzieć z jakiego żródła korzystasz bo ja sie opieram na autodacie i powiedzmy że jest to wmiare wiarygodne źródło i wg niego stopień sprężania w tych autach jest taki sam pozdrawiam i czekam na ewentualne podpowiedzi

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wg niego stopień sprężania w tych autach jest taki

masz na mysli silniki c16xe i x16xe, no wlasnie - przejrzalem kilka "miejsc" i faktycznie sa rózne dane, ale w książe opla jest tak jak ty piszesz, wiec to chyba nalezy przyjac za prawde.

a kontynując silnik c16xe jest lepszy niz x16xe dlatego tez jest bardzo ciezko go dostac na rynku, znacznei latwiej x16xe, x16xel to bardzo latwo dostepny.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam zgadzam sie z toba kolego co książka to zawsze przekłamia jakies dane a jesli chodzi o x16xel tomiałem go w astrze F i byłem bardzo zadowolony mimo że brał olej to zbierał sie dobrze i na gazie i na benzie pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
Gość Anonymous

z tego ci ja sie dowiedzialem a jestem posiadaczem c16xe to roznica jest taka ze po wyprodukowaniu 2.0 z kadeta gsi o mocy 150km instruktorzy tego silnika chieli uzyskac ta sama moc w mniejszym silniku... i tak o powstal c16xe prawdziwa moc tego silnika to 148kn lecz zminjszyli ja do 109km ze wzgledu zeby nie obciazac silnika silnik ten byl produkowany do 95roku zastapiono go mozna powiedziec identyczna jednostaka lecz slabsza ze wzgledow na dlugosc popranego dzialania

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności