Skocz do zawartości

BRAK połączenia z komputerem- ABS


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Wita. Temat powraca jak bumerang... Dalej walczę z zapalaniem się co jakiś czas ABSu w Sintrze 3.0. Postanowiłem się za to wziąsć, ale: podłączenie do kompa (u dobrego elektronika) nie wykazało sterownika ABSu, tzn nie mógł się połączyć. Słyszałem, ze Sintry mają z tym problem (połączeniem). jak jest u Was?Ktoś to przerabiał? Jak by połączył się facet z tym sterownikiem, to bym wiedział ewentualnie czego szukać, a tak lipa. Dodam, że problem palącego ABSu nasila się w czasie deszczu, wilgoci itp. Może tak serwis odwiedzić?Ale będzie mnie to pewnie kosztować jak za zboże... PORADŹCIE jak coś wiecie na ten temat. Pozdro z Warmii i MAzur

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a robiles cos z czujnikami przy kolach ??

od nich zacznij

wyjac przeczyscic

 

kostki to samo poroapinac psiknac jakims kontakt sprayem

tylko nie WD40 :D

 

a co do braku kontatktu z centralka ABS

czym sie podlaczales ??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesć Gawlak. Z czujnikami masz rację, ale da się je wyczyścić bez zdejmowania tarcz? Kostki też czyściłem, nieco wcześniej, niby coś pomagało, ale stawiam na brudne czujniki. Co do podłączania do kompa, to facet miał 2 programy, ale nie znam nazwy, tak sie zasłaniał :D, drugi program to jakiś "search", szukało możliwych sterowników od ABSu. Za żadne skarby NIC. To kojarzysz coś z tym czyszczeniem czujników? Chciałbym to zrobić jak najszybciej, gdyż na początku lutego wylatuję do Twojego miejsca zamieszkania, GB :shock:. Moja Sintra też tam trafi, tylko nieco później. Pozdro z Mazur

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poszukaj kogos z TECHem 2

albo opel scanerem

on Ci zczyta wszystko

nie wszystko sie laczy z ABSem

co juz wiadomo po wizycie u Twojego speca :D

 

co do czyszczenia

nei wiem jak to jest w sintrze

z opla to ona ma tylko kiere ,znaczek i silniki

reszta jest z pontiaca

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Dziś zdjąłem koło przednie, poczyściłem wtyczki, ale nie mogłem znaleźc tego czujnika ABsu, chyba jest wewnątrz piasty, bo idzie tylko kabelek do piasty i finito. Widziałem na forum omegi, że oni jakoś czyszczą ten czujnik, bo jest na wierzchu( tzn tę zębatkę i coś jeszcze), a tu nic. Po czyszczeniu chwila spokoju i dalej cyknięcie i ABS pali.

Dalej nic nie wiadomo. Może skuszę się i pojadę na kompa do opla, może coś 'fachowcy' poradzą. Pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam no to ten elektonik to zadobry niebyl bo jak sie niemoze poloczyc poprzez zlocze do abs to powinien sie poloczyc bezposrednio pod ecu abs.ale pomijajoc super fachowca .mysle ze niebedziesz mial problemu z czujnikami abs .ale jak ci radzil kolega trzeba jechac do innego fachowca bo tamten ci napewno niepomoze.ani nic kokretnego niepowie. pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Gość Anonymous

Witam, ja mam ten sam problem, byłem u mechanika który robi tylko ople i miał program oplowski natomiast nie wiem jaki i też nie mógł się połaczyć z ABS. Czujniki w kołach posprawdzali i nic dalej ABS świeci. Dodam, że inny mechanik sprawdzał dwoma różnymi programami iteż się nie połaczył z ABS. ten który mi sprawdzał czujniki w kołach powiedziął, ze trzeba posprawdzać całą instalację ABS i koszt około 300-400 zł więc dałem sobie na razie spokój. Ja zastanawiałem się czy to nie pompa Abs ale twierdzi, że pompa jest dobra.

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności