Skocz do zawartości

Opel Omega B FL 2.2 DTI Brak Mocy/Nie odpala... POMOCY!:C


Gość TDI

Rekomendowane odpowiedzi

WITAM!!

Od nie dawna jestem posiadaczem Opla Omegii 2.2 DTI Kombi 2001 rok (kupiona od niemca - miała cykać.. ) Otóż jeżdże nią około tydzien wszystko było super zero dymienia, moc taka jaka powinna być nic się nie działo - do wczoraj wieczorem, wróciłem z trasy nie dużej około 120 KM, przyjechałem pod dom - autko chwile postało odpalone w celu chłodzenia turbiny, ponieważ troszkę przyciskałem. Godzinę później podjechałem do sklepu około kilometr od domu - nic się nie działo silniczek elegancko zapalił, moc w normie - wszystko ja trzeba, no i teraz się zaczyna: wyszedłem ze sklepu odpaliłem auto jak trzeba, wyjechałem z parkingu 1 bieg, 2 bieg, 3 bieg i bumm auto straciło moc jechało ale tak jakby bez turba - ale dym się nie pojawił, zjechałem na parking zgasiłem auto, po chwili odpaliło normalnie jak zawsze, ale już wróciłem do domu bez mocy - aczkolwiek auto nie dymiło w ogole - natomiast dziś z rana przychodzę do auta odpaliło dosłownie na 3 sekundy zgasło i nie mogę zapalić - kręci próbuje załapać - ale ostatecznie nie odpala - jak postoi z 5-10 minut to odpali na 3-5 sekund po czym gasnie. Proszę o kierunek w którym szukac problemów - ponieważ jestem jeszcze osobą uczącą się nie stac mnie w tym momencie na to by auto obejrzało stado mechaników i wzięło gotówke za nic. Pozdrawiam.

Edytowane przez TDI

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spadek mocy to albo czujnik doładowania turbiny, albo jakiś wężyk się wypiął. Czasem zapowietrza się przez obudowę filtra powietrza i gaśnie chwilę po odpaleniu. Także luknij na wszystkie węże, czy siedzą i czy nie są pocięte np. przez kuny. Jak to zawór turbo to trochę Cie po kieszeni pociągnie. Dodatkowo EGR i pompa wtryskowa. DObrz by było podpiąć pod komputer i odczytać błędy, jeśli jakieś są.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie dodam że gdy auto straciło moc, zgasiłem je i po odpaleniu przez ułamki skund świeciła się zielona kontrolka pierwsza z lewej strony pod obrotomierzem. Check i inne się nie świecą - dzwoniłem do mechaników żeby podpięli mi pod kompa to powiedzieli ze dziś nie da rady takze d##a......... . Po 13 zacznę sprawdzać przewody oraz wrzuce załącznik z filmikiem jak auto kręci, może ktoć coś dopowie. Pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nic jutro postaram się na kompa doprowadzić auto, chociaz mam takich speców w okolicy co pewnie łapy rozłożą i powiedzą "panie tu nie ma co sprawdzać, silnik z osprzętem wymień i bedzie dobrze.... " Tak mi radzili w Vectrze C 2007 rok 1.9 CDTi 150 KM jak mocy spadło, a problem leżał w przepływce... Dziękuję za podpowiedzi. Pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności