Skocz do zawartości

Signum/Vectra 2.0T/2.8T/3.2V6


Gość yampik

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Po paru autach ze stajni BMW, Audi, VW, Citroenów a także (niestety) Renault chyba w moim życiu przyszedł czas na Opla : SMILE :

 

Sprzedaję moją e39 530d i zastanawiam się nad Signum lub Vectrą (w kombi) raczej będąc bardziej przekonanym na Signum.

 

Żeby nie było, zanim założyłem ten temat przeszperałem forum jak i "internety" i mam jeszcze parę pytanek bardziej odnośnie silnika który chcę wybrać.

 

Celowałem w auto 200+ jednak nasłuchałem się trochę negatywnych opinii na temat 3.2 V6. Idąc tym tropem wpadłem na 2.0T którego spokojnie można wykręcić na samej mapie na 200+.

 

Planowałem wydać 15-20k jednak bardzo podoba mi się Signum w polifcie i widziałem parę fajnych sztuk 20-25k i w górnej granicy już parę ładnych 2.8T.

 

Z tego co wiem to wszystkie w/w motory dobrze znoszą LPG (tak myślę nad bestaliskim zagazowaniem) : SMILE :

 

 

Czy ktoś z doświadczenia może mi podpowiedzieć jak to jest z awaryjnością tych 3.2 i 2.8T? Bo te 2.0T ludzie zazwyczaj chwalą.

 

3.2 i 2.8T to V6 (z tym że 2.8 uturbiony) a 2.0T to rzędowa 16v z turbinką?

 

Ogólne zasady "jak nie kupić szrota" - znam : SMILE : Chciałbym uzyskać od Was parę konkretów odnośnie dokładnie tego auta i w/w silników : SMILE :

 

Za każdą poradę będę mocno wdzięczny.

Edytowane przez yampik

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2,8 kosztuje majatek przy serwisowaniu

3,2 nie ma juz w poliftach

pozostaje tylko 2.0 T jesli ma byc polift

a o taki w dobrej kondycji jest ciezko

 

poczytaj troche w tym dziale

nie jestes pierwszy ktory o to pyta

 

 

 

co do 3,2 nie wiem co i gdzie czytales

ale chyba ktos nie trafil z ocena ;)

 

latwe do zagazowania i dobre silniki

moze nie oszczedne ale dzwiek to rekompensuje

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli jak przedlifta to można spokojnie brać 3.2?

spalania wiem jaki potrafią być bo miałem a4 b5 w 2.8 V6 i quattro :)

 

te 3.2 są na dwumasie?

 

trochę poczytalem na

http://forum.vectraklub.pl/index.php/topic/73566-vectra-32-v6czy-warto-kupic/page-2

 

też chwalą te 3.2...

a mi tak mocno odradzali:D

 

czyli chybarozejrzę się za przedliftem 2.0T lub 3.2v6 - najchętniej z gazem a polift 2.oT.

 

w tych 20k to pewnie raczej celować w przedlifta :( ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na dwumasie chyba tylko 1,8 nie jest

reszta kazdy ma dwumas

20 kola moze cos trafisz

na VKP masz chlopakow ktorzy sciagaja takie zabawki

popytaj

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności