Skocz do zawartości
janewicz

Sposób na szare plastiki?

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie i Panie,

kupiłem niedawno astre z plastikowymi listwami na bokach i po kilku myciach są one już szare. Widać, że handlarz je czymś posmarował przed sprzedażą i teraz to zeszło. Doczytałem, że prawdopodobnie użył w tym celu jakiegoś dressingu, ale nie interesuje mnie coś co sie zaraz zmyje. Czy jest jakiś sposób, aby je pomalować bez zdejmowania?

Ja znalazłem w sieci farbę, którą można używać podobno miejscowo http://samochodowekosmetyki.pl/pl/produkt/1534/autobrite-black-dye-czernidlo.html

Próbował ktoś?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Można to odświeżyć bez malowania.

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Sprytne :-) Ale tą farbę już zamówiłem, zobaczymy jak się sprawdzi.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Efekt po opalarce nie utrzyma się bardzo długo - testowałem to kilka lat temu i po pół roku znów zaczęły "szarzeć".

Można zrobić to bez zdejmowania - oklejamy listwy w koło taśmą, a pobliskie elementy maskujemy i psikamy strukturą na plastiki - są różne kolory czarny, szary itd. Można kupić w sprayu, ale najlepszy efekt uzyskamy malując pistoletem lakierniczym.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

kup sobie czernidło do zderzaków za parę złotych podobne do pasty do butów :) efekt jest swietny i utrzymuje się stosunkowo długo :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dokładnie jak kolega wyżej, lub możesz wypróbować 2 zadaniowy środek - FK - 108 Top Kote Anti Static Dressing będziesz miał i dressing odżywiający zewnętrzne plastiki i dressing do opon. Cena nie najniższa ale produkt wydajny.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Do takich rzeczy używam żelu nabłyszczającego do opon sonaxa ,nic lepszego nie ma

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dobra, odgrzeje temat, RRCustoms (nie chce reklamowej ale nie mam jak inaczej pokazać o co chodzi) ma teraz w ofercie jakiś ' ożywiacz plastiku', z filmików i opinii wyglada że kozak. Nie kupił ktoś może, albo planuje?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Stosowałem i niby jest ok, ale dupy nie urywa. A chcesz mat czy połysk?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi