Skocz do zawartości

Problemy z Meriva 1,7 CDTI


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie

 

Jak juz wczesniej pisalem mialem problem z gasnacym silnikiem Merivy 1,7 CDTI.

Wiec po posluchaniu waszych opisow, wypowiedzi i doswiadczen (za ktore serdecznie dziekuje) poszedlem w kierunku wymiany Zaworu Regulacji Cisnienia Paliwa w pompie paliwowej. Zostal on zakupiony Uwaga :D w niemczech gdyz nasze serwisy sa tak zaje***te ze nie potrafia miec takiej czesci na magazynie dobrze wiedzac ze te silniki maja chyba wade konstrukcyjna. Wymienilem ale nie w serwisie bo nie mam juz zaufania do tzw. Autoryzowanego Serwisu Obslugi lecz w zaufanym warsztacie. Po wymianie tego tez zaworu i przy okazji paska rozrzadu powstal nowy problem :shock: mianowicie zaswiecily sie dwie kontrolki :D pierwsza z nich awaria silnika, druga to kontrolka od poslizgu kol. Wiec pojechalem do serwisu na komputer aby wykoasowac bledy ktore sie pojawily ale okazalo sie ze to nie jest takie proste bo wystapil blad Uwaga :shock: zaworu regulacji momentem obrotowym hehehhe jaja jak berety mowie wam to super auto. Nie da wam wyjechac z warsztatu tak je polubilo. We wtorek czyli 15 stycznia jade do serwisu gdyz tylko tam maja kompa no i znow kilka stowek zostawie. Mam propozycje sprzedam tanio to auto jest to 2004 rok ma przejechane 106500 km chetnych zapraszam 606-940-405.

 

Dzis zadzwonil do mnie Pan, ktory mieszka gdzies kolo Rybnika i zadaje mi pytanie jak poradzilem sobie z moim problemem gasnacego silnika gdyz on ma to samo. Wiec odpowiadam zainteresowanemu ze wymienilem zawor, ktory zniwelowal gasniecie ale pojawil mi sie inny problem z zaworem regulacji momentu obrotowego. Pozdrawiam go z tego miejsca i zycze szczescia gdyz jest potrzebne osobie ktory ma OPLA MERIVE 1,7 CDTI.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Gość Anonymous

Jesli chodzi o moje problemy z meriva to moge podac kilka przykladow:

- migotanie wszystkich swiatelek na wolnych obrotach - ASO stwierdzilo awarie alternatora (2700 zl), w rodzinnym miescie wymienilem na regenerowany za 500zl, a gdy dalem stary do sprawdzenia okazalo sie po lekkim przeczyszczeniu jest ok, wiec teraz mam zapasowy

- stukanie w zawieszeniu przy malych predkosciach - wymiana lacznika stabilizatora i maglownicy

- klekotanie na zimnym silniku przy niskich temperaturach zewnetrznych, ponizej 0 stopni

- awaria czujnika temperatury zewnetrznej (po wizycie w automyjni)

- szarpanie silnika przy dynamicznym przyspieszaniu, diagnostyka komputerowa wskazywala czujnik przeplywu powietrza, po naprawieniu maglownicy sytuacja sie uspokoila, jednak poniewaz dzisiaj odebralem samochod to musze go jeszcze potestowac w trasie (niestety poprawa byla chwilowa, i wynikala raczej z tego ze samochod stal przez noc w ogrzewanym garazu)

- furczenie wentylatora powietrza na obiegu wewnetrznym, wymiana filtra przeciwpylkowego zalatwila sprawe

 

na razie nie gasnie mi na wolnych obrotach ale jak widze jeszcze sporo niespodzianek mnie czeka

 

pozdrav

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

mnie to auto nie zawodzi :?

w poniedziałek jade wkońcu na wymiane zaworu Denso i już będę miał po wszystkich kłopotach.

pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

mnie to auto nie zawodzi http://localhost/opel/ipb/public/style_emoticons/default/smile.gif

w poniedziałek jade wkońcu na wymiane zaworu Denso i już będę miał po wszystkich kłopotach.

pozdrawiam

Je rowniez jestem ogolnie zadowolony z samochodziku, szczgolnie z funkcjonalnosci wnetrza, kotre mozna dostosowac wedle potrzeb.

Problemy techniczne zawsze sie jakies zdarzaja.

 

pozdrav

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

haha :) a ja już mam wszystko sprawne! :) dostałem zawór, wymienili i teraz silniczek chodzi super, obroty nie falują a silnik nie gaśnie :D koszt - 630 zł :lol:

 

pozdrawiam

 

ps

zawór wymieniałem w Opel Wega Auto w Kaliszu

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam,

 

Czy możecie polecić w Krakowie jakiś serwis/ASO który podejmie się wymiany tego zaworu?

Mam podobne objawy ale na razie wymienili mi czujnik obrotu wału korbowego i było OK do czasu gdy nie zapaliłem na zimnym silniku. Chyba trzeba będzie zareklamować :?:

 

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności