Skocz do zawartości

Jaki silnik 2,0 czy 2,2


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam 2.0 i rzeczywiście przydałoby się trochę więcej mocy. Ciekawy jestem tylko o ile więcej pali 2.2?

A ile Ci pali 2.0DTI i w jakich warunkach, przy jakich srednich predkosciach?

2.2DTI spalil mi na trasie 180km 6.4l/100 przy sr. predkosciach z komputera 70-80km/h.

Po miescie od 7.5-10.5 w zaleznosci od korkow.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość Anonymous

Ja mam 2.0DTi i przy naprawdę oszczędnej jeździe czyli wszystko wyłączone i obroty na granicy włączania sie turbiny spaliła mi nie uwierzycie ale jedynie 3,9l/100km. ???

 

[ Dodano: Pon Lut 11, 2008 17:50 ]

Osobiście mam 2,0DTi i polecam. Słyszałem że w 2,2 szwankuje skrzynia i że silniki są strasznie nie wytrzymałe szybko sie psują. A brak mocy w 2.0 można usunąć po przez zainstalowanie ,,chipa" tylko w dobrym serwisie i znanym! Co spowoduje też spadek zużycia paliwa.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Osobiście mam 2,0DTi i polecam. Słyszałem że w 2,2 szwankuje skrzynia i że silniki są strasznie nie wytrzymałe szybko sie psują.

 

 

:? Każdy chwali to co ma. Ja też o wielu rzeczach słyszałem ;( .

Mnie się wydaje - i zgodzi się ze mną chyba każdy właściciel 2.2 DTI - że jest to jeden z lepszych silników zrobionych przez ADAMA i jego bandę ??? (nie mówię tu oczywiście o silnikach pożyczonych od innych koncernów)

Mnie przy 120 po autostradzie pali 5 l/100 a średnia z trasy wychodzi 5,8 - a wcale nie żałuję gazu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Mnie przy 120 po autostradzie pali 5 l/100 a średnia z trasy wychodzi 5,8 - a wcale nie żałuję gazu.

A swistak sieci i zawija w sreberka ...

 

[ Dodano: Wto Lut 12, 2008 21:44 ]

Osobiście mam 2,0DTi i polecam. Słyszałem że w 2,2 szwankuje skrzynia i że silniki są strasznie nie wytrzymałe szybko sie psują. A brak mocy w 2.0 można usunąć po przez zainstalowanie ,,chipa" tylko w dobrym serwisie i znanym! Co spowoduje też spadek zużycia paliwa.

Akurat to zwykle slyszy sie, ze 2.0DTI sie czesciej psuja, a dokladnie to nie sam silnik

ale albo turbinka albo pompa paliwa. Natomiast 2.2 oprocz wiekszej pojemnosci ma

zupelnie inna turbinke (ze zmienna powierzchnia lopatek co znaczaco zmniejsza

dziure turbo) i inna lepsza pompe paliwa. Stad wlasnie mimo tylko 10% wiekszej

pojemnosci uzyskano az 25% przyrost mocy.

Co do skrzyni biegow, to we wszystkich Oplach sa one kiepskie i zawsze cos tam

sie popsuje. Osobiscie brakuje mi 6 biegu, wtedy przy wiekszych predkosciach

Zafirka nie zlopalaby tyle paliwa.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja musle ze w sumie to obydwa silniki sa jednakowo dobre i jedna kowo awarytjne - a moze sluszniejsze bedzie bezawaryjne http://localhost/opel/ipb/public/style_emoticons/default/biggrin.gif - z tym ze w 2,2 atutem jest wlasnie ta nowoczesniejsza turbinka i nieco wieksza moc, za to 2,0 spali nieco mniej i opłaty OC beda troszke nizsze.

Przy zakupie mysle ze decydujace jest po prostu to na co sie akurat natrafi - wazne zeby bylo w dobrym stanie i tyle, a nie ma co wiele zwazac na to czy jest to juz 2,0 czy 2,2 ( co innego z 1,7 - tu juz jest jakas ruznica w mocy i silnik innej konstrukcji). I jeszce jedno przy 2,0 warto zwrouic jednak uwage czy ma intercooler - 20 KM mocy to jest juz różnica przy tej samej pojemności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności