Skocz do zawartości

Opel vectra B 1.6 16V + turbina Garrett


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Witam

Mam pytanie w opisie turbiny Garretta napisali ze instaluje sie je do silnikow 1.8 czy mozna zainstalowac ja w silniku 1.6 16v?

 

Pozdrawiam

kolekcioner

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

W sumie to jakby dodał odpowiedni osprzęt to prawie do każdego motoru opla da sie dodać turbinę w granicy rozsądku oczywiście. Jest to kwestia sprężania bo jak wiadomo turbina daje ciśnienie i jak sie zamontuje do tego silnika co nie trzeba to wkoncu sie rozwali. Ale wydaje mi sie że żeby zamontować turbine do opla 1.6 16V to wymagałoby dodatkowych wzmocnien w postaci lepszych tłoków i pierścieni i wogóle korbowody i wał chyba też. bo to są już duże obciązenia. W sumie to wszystko da sie zrobić ale to wymaga czasu i floty :mrgreen:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

szacowany koszt takiej zabawy w granicach 5 - 10 tysiaków ... nie wiem czy to by sie oplacało .. osobiście czytałem gdzieś na necie o uturbionych 1.2 więc czemu nie 1.6, ale chyba łatwiej by było pobawić się z orginalnym LET'em

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość Anonymous

trzeba zadac sobie pytanie jakie 1,8 ;-)

czy X18XE Z18XE czy Z18XE1 ??

to ostanie to small block i nie da rady

generalnie to silnik small block 16 zaworowe

bardzo zle znosa turbo i tam przeskoda tez jest głowica i trzeba wymienieca całe

bebechy

 

ja bym odpuscił teamat bo nikt w polsce tego dobrze nie zrobi

widzłem tigi co z silnika X16XE miała 180 koni na turbo

ale kasa jaka poszła na znbudowanie tego silnika jest przerarzajaca

tansy jest nawet słap na 3.0 V6 .

Ale do odwaznych swiat nalerzy

 

Interesuje mnie jak sie sprawa ma na ten przykład w mericie OPC , bo sam nie wiem

Czy tam jest silnik Z16LET ?? czy jest on na small bloku a jezeli tak to

z jaka skrzynia 6 biegowa pracuje . Na pewno nie jest to F28

nie kturzy mowia ze to jest ta sama co w Mini morisie turbo ale sam nie wiem

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gumis2000, z tego co kojaze big bloki zaczyly sie wlasnie od 1,8 i tu jest juz mozliwosc popisu ale tak jak piszesz z tym uturbieniem tojest troszkie drozki intieres bo za turbo same nawet uzywane dajesz kolo 2000 a jak robisz swapa to silnik wyniesie cie do 1000 zloty plus reszta czesci (wiazki ,komp ,hamulce itp.) kolo 2000 czyli łaczna kwota nawet zawyze (a wiem jak chlopaki z KTK robia swapy) zmiescila by sie w okolicy 3500 natomiat do turbo jeszcze musis doliczyc cala reszte .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności