Skocz do zawartości

Opel Astra F - regulacja reflektorów przednich .


Gość nofack

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Mam pytanie dotyczące auta jak w temacie. Mianowicie kiepsko świecą mi przednie reflektory, zbyt nisko. Światła długie są ok, problem dotyczy świateł mijania. Dzisiaj byłem w SKP i mechanik ustawił mi je tzn. lewe jest ok a prawe ledwo co podniósł bo powiedział że skończyła się regulacja i wyżej się nie da, trzeba by pasek na silniczku przestawić. No nie powiem jest trochę lepiej z 5m widoczności mam z 15-20może ale na tym prawym reflektorze zależalo by mi bo często się jeżdzi po nocy no i jak idzie pieszy bez kamizelki albo pijany no to ledwo co jest widoczny.Z tego co jescze zauważyłem to lewa lampa podczas regulacji z kabiny pokrętłem reaguje i chodzi góra dół natomiast prawa stoi w miejscu. Co doradzicie ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak się dostać do tego ? Tam jeszcze nie grzebałem da rade dostać się bez rozbierania lampy ? Opisze ktoś po kroku jak to zrobić ewentualnie jak dostać sie bo może być tak jak mówisz a może też silniczek nie działa.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy w wszyskich ale u mnie był łacznik plastikowy miedzy silniczkiem a odbłysnikiem, podczas stłuczki mi pękło.Nigdzie tego nie mozna dokupic.

Przekrecasz silniczek i delikatnie luzujesz, obserwujesz czy odbłysnik sie rusza, jezeli nie to wyjmujesz silniczek i sprawdzasz czy cały http://allegro.pl/90413185-silniczek-lampy-reflektora-opel-astra-f-i5367973316.html

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w tym aucie też brat delikatnie uderzył w kogoś ale bardzo minimalnie tak że nic widać i chyba od tego momentu tak kiepsko jest z tymi światłami. Jutro sprubuję zajrzeć do tego. Tylko do silniczka jak się dostać on jest na wierzchu że można go ręką wyjąć czy trzeba więcej rozkręcać ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj zwyczajnie bez rozkrecania.Zeby zdemontować lampę trzeba zdemontowac grill, a to jest ryzykowne przy obecnych temp zeby nie pekł któryś z zaczepów-szczególnie te przy lampach sa problematyczne.

Sprawdz czy silniczek sie nie zaciął.

Edytowane przez mk5

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok spróbuję jutro się tym zająć.

Sprawdzałem dzisiaj to, lecz nie udało mi się wyciągnąć tego silniczka, jedynie tylko wtyczkę zasilającą. Ale za to zauważyłem że jak reguluję z kabiny reflektory to lewy kierowcy chodzi ładnie góra -dół i jest ok za to prawy stoi w miejscu. Coś tam poruszałem nim i zabrzęczał ale mało co probowałem troche regulacją tam jest taka śruba od regulacji i coś poszło do góry ale mało co. A kręcąc ręką tam na silniczku coś pstrykało ale nie podnosił sie do góry tak jak by ta regulacja nie działa lub skończył sie jej zakres nie wiem to tak na moje oko. Co o tym myślisz ? Wymiana silniczka by pomogła czy raczej nie do końca może byc to?

Edytowane przez nofack

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem w srodku sie rozłączyło.

Było jeszcze dokładnie sprawdzic czy silniczek pracuje, niech ktos reguluje w srodku a Ty nasłuchuj.

Nie ma miejsca by obrócic silniczek i próbowac zdemontowac?

Edytowane przez mk5

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To pisze wlasnie ze silniczek jak sie reguluje to lewy chodzi a tamten prawy stoi w miejscu. Dpiro jak tam go rusze jakos reka to zabrzeczy ale to nie jest to jak pracuje tamten , ten tylko zaskrzeczy tak ale nie zmienia swojego polozenia. W jako sposob go zdemontowac? Bo probowałem ale boje sie ze cos urwe. On siedziw tej lampie dosyc mocno nic sie nie stanie jak go jakos bedę szarpał ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba przekrecic, tyle ze nie pamietam w która strone, próbuj nie urwiesz., zdemontuj ale bardzo delikatnie,bo po przekreceniu wychodzi ale trzyma sie jeszcze(o ile nie spadł) głowka do przedłuzki (lub bez) odbłysnika.Podepnij do instalki na drugą strone i zobaczysz czy działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności