Skocz do zawartości

Sterownik centralnego zamka


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Mam do Was pytanie..

 

Czy komputer pokładowy steruje centralnym zamkiem w Opel Tigra 99 rok ??

 

Czy jest osobny sterownik do centralnego zamka ?

 

Dziękuje Wam za odpowiedzi

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha.. a wiedział byś gdzie znajduje sie sterownik do centralnego zamka ?

 

Mam przypuszczenia ze ten sterownik steruje szybami bo jak mi padł w dziwny sposób centralny (tzn chodzi ale tylko na zapłonie) to i nie mam szyb tzn tej wygody komfort (tzn naduszę przycisk szyby i powinna sama zjechać na duł bez trzymania guzika).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie steruje szybami :D

szyby trzeba zaprogramowac

w prosty sposob

wsiadasz do auta

przekrecasz stacyjke na zaplon

przycisksz i trzymasz

szyby w dol do konca

i do gory do konca az kliknie

i juz sa zaprogramowane ;)

 

w viki centralka zamka

jest przy nogach pasazera w slupku bocznym o ile dobrze pamietam

w Tigrze moze byc podobnie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oki już wszystko działa :)) Tylko mam jeszcze jedno pytanko w sprawie szyb. Bo jak sie otwierało bagażnik i przy zamknięciu go szyba od pasażera sie opuszczała gdzieś na 10-15 cm. A teraz właśnie tego nie mam :) Czy to też sie programuje ??

 

[ Dodano: Sro Sty 16, 2008 10:25 ]

A co do sterownika do centralnego to w słupku jest tylko komputer taka puszka ze tak powiem i jakieś 2 przekaźniki nad nim. Nic więcej tam nie ma. Bo przed chwilką sprawdzałem

 

[ Dodano: Sro Sty 16, 2008 13:47 ]

A powiedz mi jeszcze czy mógł by sie rozkodować centralny zamek tak jak te szyby ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak sie otwierało bagażnik i przy zamknięciu go szyba od pasażera sie opuszczała gdzieś na 10-15 cm.

hmm nie spotkalem sie nigdy z czyms takim

po co to niby ma byc ??

A co do sterownika do centralnego to w słupku jest tylko komputer taka puszka ze tak powiem i jakieś 2 przekaźniki nad nim. Nic więcej tam nie ma. Bo przed chwilką sprawdzałem

co bylo na nim napisane ??

sprawdz z drugiej strony co tam jest i zapisz dane :)

powiedz mi jeszcze czy mógł by sie rozkodować centralny zamek tak jak te szyby ?

mogl

ale w tym momencie tylko TECH2 da rade to naprawic

sam nic nie zrobisz

 

powiedz mi co sie dzieje

moze problem jest gdzie indziej

a nie w centralce zamka :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak sie otwierało bagażnik i przy zamknięciu go szyba od pasażera sie opuszczała gdzieś na 10-15 cm.

hmm nie spotkalem sie nigdy z czyms takim

po co to niby ma byc ??

Już jest dobrze ;)) To jest po to ze jak mam zamknięte drzwi i otwieram klapę z tyłu. Przy zamykaniu tworzy sie powietrze w kabinie i jak by amortyzuje zamknięcie i je zarazem utrudnia. Wtedy jak klapę sie opuszcza to ona sie otwiera, klapę zamykasz, powietrze wychodzi przez to uchylone okienko, klapa zamknięta i szybka sie domyka ;) Ale już jest dobrze musiałem drugie drzwi od pasażera zaprogramować ;) Fajny bajerek :))

 

 

To co tam było napisane na tym komputerku co znajdował sie na słupku od strony pasażera to jutro napisze. Zerknę dokładnie i napiszę.

 

 

Co z centralnym.. chodzi o to ze zakładałem auto alarm (mam 20 lat i posiadam firmę Zakład Elektromechaniki Samochodowej lecz nie każdy zawsze dobrze wszystko robi) i kontrolka mi sie przebiła przez przewód idący do siłownika w drzwiach od strony kierowcy i dotknąłem do masy. Każdemu sie może niestety takie coś zdarzyć :) Po tym małym zwarciu centralny przestał działać nie zamyka auta ani nie otwiera lecz gdy włączę zapłon on działa normalnie tzn funkcję mastera posiada tylko zamek od strony kierowcy. Wyciągnę kluczyk ze stacyjki to centralny sie sam zamyka i przestaje funkcjonować.

 

Kilkadziesiąt alarmów klientom założyłem a akurat w swoim nowym autku mi sie musiało to stać.. nikt wszystkich rozumów nie pozjadał ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ty fajny elektromechanik jestes jak nie jestes w stanie zdiagnozowac sobie problemu metoda sledzenia... : ) pzdr dla twoich klijentow,

Dzięki za podsumowanie :) Jestem ciekaw czy ty wiesz tyle co ja i czy jesteś taki zdolny jak ja :)

 

Po pierwsze nie skączyłem żadnej szkoły specjalizującej sie w elektromechanice samochodowej. Czyli jestem samoukiem ;)

 

Po drugie w 95 % radze sobie ze wszystkimi problemami, a opla tigra robie pierwszy raz w życiu wiec dla tego mam mały problem, a ze to mój samochód to mi sie nie spieszy ;)

 

I zaznaczam że mam dopiero 20 lat.. i ciągle sie uczę, wszystkich rozumów nikt nie pozjadał ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Niedźwiedź

adi-a2, i neu, bez wymiany złośliwości poprosze i zalecam powrót do meritum tematu

 

Panowie człowiek uczy się ponoc całe życie i głupim umiera... więc.. wnioski pozostawiam do samodzielnego wyciągnięcia i koniec OT http://localhost/opel/ipb/public/style_emoticons/default/mg.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności