Skocz do zawartości
tedi509

Błąd 48, gaśnie x30xe

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam problem z autkiem, mianowicie sporadycznie podczas pracy na wolnych obrotach zapala sie check i auto gaśnie tak jak by mu wyłączył zapłon. Czasami podczas ruszania szarpnie jak do zgasniecia, mrugnie check i jedzie dalej... Błąd jaki w tym momencie jest rejestrowany to 48 - zbyt niskie napięcie. Aku naładowany i sprawdzony testerem i jest ok, ładowanie na poziomie 14.3v więc też ok. W czym może tkwić problem?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

sprawdzic ladowanie

z obciazeniem

bez

krecac do np 4000

no i podstawa

kable od altka

od aku

i masy

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ładowanie bez obciążenia 14.3, 14.4 i podczas obciazenia wszystkim co jest w aucie 14.2, 14.3V. Spadek przy rozruchu do 11v czyli aku ok. Zmieniłem akumulator i dalej to samo. Dzisiaj podłączyłem go pod op-coma i gasnie ale błędów brak... Dziwne jest to, że gdy się jedzie np ze stałą prędkością 50km i 2000rpm wszystko jest ok. Problem występuje tylko na jałowych, i czasami podczas próby ruszenia.

Edytowane przez tedi509

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

swapa sam robiles ??

na jakim osprzecie ??

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

tak robiłem sam, zaznaczę że to nie pierwszy już mój swap. osprzęt jest z c25xe narazie. Nie sugerować się obrotami, bo zegary są z 2.0. Link do filmiku jak to wygląda:

Problem rozwiązany;) wziąłem pod oscyloskop czujniki wału i wałka i okazało się że coś zakłóca ich pracę, przez co sterownik gubi synchro i silnik gaśnie. Okazało się że zakłócenia generują przewody zapłonowe, po prostu kabel od czujnika wału biegł pomiędzy przewodami WN i to generowało zakłócenia. Inne poprowadzenie kabli załatwiło sprawę, przy okazji zaizolowałem całą wiązkę izolacją materiałową i jest ok. Zauważyłem że nawet auto lepiej odpala :) Tak więc temat do zamknięcia. Dziękuję za wszystkie rady i pomocne wskazówki. Pozdrawiam Kamil :)

Edytowane przez tedi509

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

niezly numer

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi