Skocz do zawartości

w mrozy silnik zwiększa obroty


Gość krzys51

Rekomendowane odpowiedzi

Y30DT Automat

Poniżej zdjęcie zegarów, a rozchodzi się o obroty. Przy dodatniej temperaturze otoczenia obroty na postoju w pozycji D jak na zdjęciu równiutko 650 obr/min. post-37492-0-06748000-1452620383_thumb.jpg

Jeżeli temp. obniży się i osiągnie plus 0,5"C i niżej na jałowym biegu obroty podnoszą się i wahają 750-1000. W duże mrozy dodatkowo mulił się podczas jazdy przy dużym przyśpieszaniu np. z 2000 obr/m przez kilka sekund rozmyślał skąd paliwo zaciągnąć by po chwili wystrzelić jak z procy lub dławiąc się przyspieszać.. Z tym zamulaniem było 50/50 nie zawsze. Przy dzisiejszej temp.-1 tylko wrastają obroty i lekko falują. choć rano było +1"C i silnik sprawował się prawidłowo.

Auto stoi w ciepłym 12"C garażu. W mrozy po ok. 6 km objawy tak j/w. Komputer nie wskazał błędu silnika, Check się nie pojawił. Co trzecie tankowanie dodaje STP do czyszczenie wtryskiwaczy.

Zanim zacznę wymiany, czyszczenia a zaczął bym od filtra paliwa chce uwzględnić Wasze opinie i doświadczenie z tym silnikiem.

Pozdrawiam :happy:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Gość komisarz ryba

u mnie przy temperaturze dodatniej pokazuje 750obr./min., jednak wystarczy, ze jest -0,5 stopnia i obroty wzrastają do ok. 850-900, bez względu na to czy silnik jest zimny czy cieply. tylko ja mam zetke.

co do lekko falujących obrotow i chwilowych przerwach mocy, po których rwal do przodu, to były zawory scv. po wymianie problem zniknal.

Edytowane przez komisarz ryba

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na zdjęciu stoi na Drive wiec silnik jest obciążony. Co do minusowych temperatur obroty nadal są zwiększone ale żadnego mulenia już nie ma (było tylko jednego dnia), Po napisaniu postu wlałem dodatek zimowy do ON ale nie pomogło.Nic nie będę robił. Zresztą jest ciepło i jest git.

Myślałem o tych zaworkach ale puki co muszę być mobilny. CO do rodzaju silnika to zasada chyba jest ta sama. :spoko:

Miałem odczucie, że w mrozy lepiej przyśpiesza i nie kopci przy bucie. Myślę, że te obroty mogą być przez filtr powietrza.Wymienił bym lecz kupowanie następnego dziwnego kompletu imbusów stanowcze nie. Na wiosnę będzie robione zawieszenie,oleje, filtry.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość komisarz ryba

u mnie bez roznicy czy jest na biegu czy nie. obroty zmieniają się tylko w zaleznosci czy jest na plusie czy nie.

a gdybys chciał zmienić na zetke, to mój za jakiś miesiąc lub dwa idzie na sprzedaż :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności