Skocz do zawartości

3,0cdti jakie pokazuje wam spalanie na ,,postoju''


Gość Adrian 1992r

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Adrian 1992r

Cześć mam do was prośbę czy możecie podać jakie wyskakuje wam chwilowe spalanie na komputerze podczas gdy samochód stoi w miejscu i nie dotykacie gazu , mój na luzie pokazuje 1,5-1,7 l a signum 1,9 znajomej pokazuje 0,0 . Chyba mam walnięty jakiś czujnik, możecie też podać jakie macie spalanie w ukrytym menu ?

Ogólnie coś mi się narobiło bo z średniego spalania wychodzi mi 10,4 a zawsze było 8,4 na baku mogłem zrobić 760km wg kompa a teraz pełen starcza na 530.... coś jest nie tak

Edytowane przez Adrian 1992r

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

92 to twoja data urodzenia?

 

Kiedyś to znaczy kiedy? Przed mrozami, przed zmianą opon na zimowe, zanim spadł śnieg?

 

Wierzysz ślepo w komputer? Jedyne realne spalanie to tankowanie pod korek, uwzględniając to np że teraz mamy zimę i warunki jezdne są gorsze, kiedyś masz lato i używasz klimy.

 

Co do tripu i różnych wskazań to sądzę iż to zależy od oprogramowania. 3.0 i 1.9 z pewnoscią ma inny soft.

W Peugeocie miałam zawsze 0.0 na postoju a w Sintrze 1.4

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Adrian 1992r

92 to data urodzenia ;) (co to ma wspólnego z tematem ? ;) ) dokładnie to przed wymianą zaworów scv jakiś miesiąc temu. W kompa ślepo nie wierzę więc zatankuję pod korek i po 100 km doleję zobaczymy co pokaże

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema.

 

A propos Twojego problemu nasuwa mi się kilka sugestii z własnej autopsji, co do zawyżonego spalania, ale co prawda w Sigmie 1,9 CDTI.

 

Po pierwsze, kiedy wymieniałeś filtr powietrza? Zawalony może powodować takowe spalanie, szczególnie zimą. Nie masz problemów z odpalaniem? Może świece masz walniętą, a to ponoć, z tego co poczytałem na forach, też może powodować wzrost spalania. Kolejna kwestia to przypuszczam, iż masz w swoim wozidełku Webasto albo Eberspacher'a, czyli dogrzewanie postojowe, które włącza się automatycznie poniżej 5st.( w mojej Sigmie mam Eberspacher'a), co skutkuje spalaniem właśnie w Twoim przedziale. Czasem bywa, że jest walnięta świeca w tym dogrzewaczu (ja tak miałem), lub ew.czujnik temperatury. Skutkiem tego jest ciągłe podawanie paliwa i działanie dogrzewania, co ma wpływ na wzrost spalania. Ostanie co mi przychodzi do głowy to termostat, aczkolwiek wątpię, bo tutaj miałbyś zdecydowanie większe spalanie. U mnie zimą silnik trzyma jakieś 80 stopni, w korku do 90 i tak od 5 lat. Co innego jak Ci skacze wskaźnik, wówczas zbadaj termostat.

 

BTW. Co do spalania postojowego, to wskazywanie 0,0 na jałowym jest co najmniej dziwne. Dyć auto zawsze pali na tzw. luzie. U mnie przed wypaleniem DPF wskazuje 0.4-0.6 po wypaleniu 0.3-0.4 (bez klimy). Z klimą ok. 0.7-1.2. Spalanie 0,0 możesz mieć w przypadku kiedy hamujesz silnikiem. Niemniej jednak tutaj pewnie wchodzi w grę dany soft, więc pozostawiam to do indywidualnej opinii.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Rurku

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na kompie przy wł. "D" wskazuje 1,4-1,6 l/h

Spalanie trasa 5-6,5 zależy od stylu

Średnie trasa+miasto 7-8 -//-

-latem i zimą jeżdżę z włączoną klimą (osusza kabinę)

Prognozowane wskazanie baku komputer liczy z ostatnich kilkudziesięciu kilometrów, chyba z 50km

Tankowane paliwo zgadza się ze wskazaniem komputera

tak jest u mnie :spoko:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość popencjusz

To ważne by wskazanie zużytego paliwa w l pokrywało się z tym na dystrybutorze o ile lejemy pod korek. Od tego właśnie zaczyna się prawidłowe wskazanie. Jeśli nie to pozostaje korekta opcomem.

Co do spalania to przerabiałem to w astrze 1.9 cdti. Jeżdżąc ciągle na klimie auto spalało bardzo dużo co było dla mnie dziwne. Silnik chodził ciężko, spalanie chwilowe na postoju prawie 1.5l/h.

Problem trwał dość długo a mnie namawiali do wymiany różnych części. A że lubię główkować to opcom w rękę i zaczęły się testy. Okazało się że winowajcą jest kompresor klimatyzacji. Generował bardzo wysokie ciśnienie w układzie klimatyzacji i załączał się 3 stopień wentylatorów (ten najszybszy). Rozwiązaniem było kupienie przeze mnie używanego wentylatora bo w starym padł rezystor stopniowania dmuchawy i nie miałem dwóch pierwszych stopni. Po wymianie jak tylko załączyłem klimę zaraz wentylator ruszał na 1 stopień kręcąc się z niedużą prędkością. Ciśnienie w układzie klimatyzacji było w normie i spalanie również wróciło do normy.

Druga sprawa to musisz zacząć szukać źródła obciążenia silnika. Może alternator? Może zwyczajnie termostat? Może jak kolega pisze dogrzewacz.

 

Mam do Was pytanie dotyczące właśnie dogrzewacza bo może i u mnie jest podobny problem:

 

Teraz zimą jak zagrzeje auto do 90'C i wyłączę silnik choćby na 5 min i temp płynu spadnie do np. 75'C to jak go ponownie odpalę zaraz startuje dogrzewacz. Czy tak ma pracować? Kupiłem takie auto więc nie wiem jak to powinno być.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie coś mi się narobiło bo z średniego spalania wychodzi mi 10,4 a zawsze było 8,4 na baku mogłem zrobić 760km wg kompa a teraz pełen starcza na 530.... coś jest nie tak

może przyszła zima, krótkie trasy, nie dogrzany silnik

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Adrian 1992r

Hm no właśnie tak kombinuje że to raczej kwestia innych warunków pogodowych. Nie będę nic ruszał . Poczekam do wiosny i zobaczymy

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość komisarz ryba

mój na luzie tez pokazuje takie wartości spalania jak jest rozgrzany, wiec to jest ok. srednie spalanie mam w okolicach 9l/100km (pol miasto/pol trasa). wskazania komputera zgadzają się z tymi wyliczonymi przy dystrybutorze (roznica 0,1l).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności