Skocz do zawartości

Meriva A zmiana radia na niefabryczne 2din


Gość jarcar

Rekomendowane odpowiedzi

Dobrze ... dziękuję bardzo.

Zdążam już ku końcowi z moimi pytaniami.

Nie chcę kupować wzmacniacza, ale co do wygłuszenia, to przekonał mnie Kolega Gawlak, że warto.

 

Jeżeli radio ma maksymalną moc wyjściową 4x50W to jaką maksymalną moc RMS mogą mieć głośniki, aby

wszystko w miarę współgrało bez wzmacniacza ?

 

Dlaczego pytam, bo trochę zamieszałem i znalazłem jeszcze takie zestawy, jeden ma RMS 45W, drugi 50W, a trzeci 70W.

 

Pierwszy zestaw dwudrożny TS-G173Ci Pioneer. Czy byłoby lepiej niż na fabrycznych głośnikach ?

http://allegro.pl/pioneer-ts-g173ci-glosniki-system-16-5cm-max-280w-i5647253192.html

Drugi JBL CS760C

http://allegro.pl/jbl-cs760c-glosniki-system-16-5cm-max-power-150w-i5884719478.html

i trzeci zestaw odseparowany Powerbass S-60C

http://allegro.pl/powerbass-s-60c-system-16-5cm-powerbass-max-210w-i5832236208.html

 

Czy radio z wyjściem 4x50W da radę współpracować z zestawem Powerbass o RMS 70W, bo chyba na niego się zdecyduję ?

 

Czytałem gdzieś, że : "Głośniki serii S nie obciążają tak słabszych wzmacniaczy jak wiele głośników wysokiej klasy dostępnych na rynku. Tym samym nie wymagają dodatkowego wzmacniacza mocy, co oznacza niższe koszty inwestycji w zestaw audio w samochodzie."

 

Chciałbym uniknąć przypadku, że na nowych głośnikach zestaw grałby gorzej niż na fabrycznych głośnikach.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głośniki współosiowe - z wbudowanym tweeterem sobie odpuść. Tweeter powinien być na wyskości uszu a nie grać w nogi. Na początku może po prostu podłącz radio i zrób wygłuszenie drzwi. Zobaczysz różnicę i powoli rozbudujesz zestaw. Ja u siebie zrobiłem wygłuszenie i póki co zostawiłem fabryczne głośniki i jest zdecydowana różnica w graniu :D

Tutaj fotki z prac: http://forum.opel24.com/topic/67623-co-dzis-zrobiles-dla-swojego-opla/?p=615458

Na tej stronce masz podpowiedzi: http://op-meriva.blogspot.com/p/wymiana-zarowek.html

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam !

 

Koledzy, proszę podpowiedzcie , bo chciałbym kupić razem z matami do wygłuszenia,

może ktoś montował, czy wlazłyby do mojej Merivki na dystansach MDF głośniki u-Dimension EL Comp 6 ?

 

Głębokość montażu 60 mm

 

Moc MAX: 150W
Moc RMS: 70W
Rozmiar woofera: 165mm
Rozmiar tweetera: 25mm
Skuteczność: 90dB
Częstotliwość podziału zwrotnicy: 4500Hz (6/6 dB/okt.)
Pasmo przenoszenia: 60-22000 Hz

 

Mają też trochę małe tweeterki 25 mm, ale to jakoś sobie poradzę. Chodzi mi o głębokość woofera 60 mm.

Głośniki mają raczej dobre opinie.

 

Pozdrawiam !

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim poprzednim poście masz relację z wygłuszania drzwi. Nie mam porównania do merivy, ale w corsie jest całkiem sporo miejsca na wsadzenie większych głośników. Głośniki wybrane przez Ciebie mają dobre opinie i powinieneś być zadowolony.

 

PS: Mógłbyś wrzucić zdjęcia jak rozwiązałeś kwestię montażu radia? Wydaje mi się, że czeka mnie zmiana radia i chciałbym na żywo zobaczyć jak się to komponuje.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS: Mógłbyś wrzucić zdjęcia jak rozwiązałeś kwestię montażu radia? Wydaje mi się, że czeka mnie zmiana radia i chciałbym na żywo zobaczyć jak się to komponuje.

 

Zdjęcia mam porobione.

Według życzenia, na dniach opiszę cały zabieg montażu i wrzucę na forum.

Mieliśmy z gościem co mi montował trochę problemów i przeróbek, dlatego musiałbym to jakoś mądrze opisać ...

 

Dziękuję bardzo za odpowiedź !

Myślę, że do Miśki też powinny wejść, ale poczekam jeszcze chwilkę, może odezwie się ktoś jeszcze.

 

Pozdrawiam !

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz tutaj z grubsza wymiar fabrycznego grajka w porównaniu do gołego dystansu z MDF, więc ok 1 cm z fabrycznego głośnika trzeba odjąć. W corsie przynajmniej miejsca tam jest sporo.

post-8701-0-05919700-1457884444_thumb.jpg

post-8701-0-45464900-1457884448_thumb.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Mixmich za zdjęcia.
Zamówiłem maty i te u-Dimensiony, odpisali mi jeszcze na maila, że na dystansach spoko wejdą. Zobaczymy.
Spełniam życzenie Kolegi i poniżej przedstawiam pokrótce montaż radia w swoim aucie.
Radio wymieniał mi elektryk, montażysta alarmów i po trochę sprzętu car audio.
Zakupiłem wcześniej:
1. Ramkę ozdobną 2 DIN - maskownicę - miała przyjść srebrna, ale przyszła antracytowa, trochę się wkurzyłem, ale ... suma sumarum, nie jest źle.
2. Złącze, adapter ISO z kablami - niepotrzebnie !
Z samymi kablami nie powiem wiele, bo laik ze mnie, ale widziałem, że poradził sobie z nimi ekspresowo.
Wykorzystał złącze ISO dostarczone razem z radiem.
Ramka - maskownica, bez radia pasowała bez problemu.
974f281917261e12med.jpg

Teraz zaczęły się schody.
Ramka montażowa dostarczona z radiem nie pasowała, była za duża.
Miała jakieś dziwne uwypuklenia na podtrzymywanie radia i nie chciała wejść w otwór po fabrycznej ramce.
Musieliśmy trochę przerobić fabryczną ramkę.
Wycięliśmy kontówką tylną dolną część ramki, aby wszedł radiator, by był dostęp do kostki i kabli,
i wogóle żeby nowe radio weszło głębiej. Podgięliśmy do góry również te boczne "skrzydełka".
34504f766d47f4ecmed.jpg

Po dopasowaniu radia, okazało się, że nie pasują ramki ozdobne.
Jedna nachodziła na drugą.
Oryginalnej dostarczonej z radiem nie ruszaliśmy, ale odcięliśmy cały dół w maskownicy dokupowanej.
5d8f8603d1a21e18med.jpg

Przy montażu ramek, też mieliśmy problem. Cały czas wyskakiwały na dole wraz z panelem od nawiewu i klimatyzacji, gdzieś działało małe naprężenie.
Trochę podszlifowaliśmy i walnęliśmy, bo nie było już wyjścia, po małej kropelce (wiecie czego).
Dosłownie kropelce, bo jakby przyszło kiedyś wyciągać radio, żeby niczego nie połamać.
5f367cf08c2e8ab0med.jpg
Trzyma się do dzisiaj, a tak to to wszystko wygląda ...
a895056c42b12e26med.jpg
a95f584e3ad7b071med.jpg
9f1e6f21e4312acdmed.jpg
W zasadzie na koniec nie wiem, czy srebrna maskownica prezentowałaby się lepiej, ale pedancikiem nie jestem, ważne,
że radio wogóle wlazło, bo byłem już na początku załamany.
Nie rzuca się też tak w oczy ... kleptomanom : SMILE :
Podsumowując : nie spodziewałem się, że zakupione radio będzie miało trochę inne wymiary ramek montażowych niż radia fabryczne.
Według mnie jeżeli jest standard 1 DIN, czy też 2 DIN, to powinno się jedną ramkę wyjąć, a nową wsadzić.
Niby wszystko EU lub Japan, a jednak Made in China.
Ciężko mi koledze powiedzieć, jak będzie z Corsą. Według mnie mniejszym problemem jest dopasowanie radia 1 DIN, ale
2-wu dinowe chyba lepiej się prezentują.
Pozdrawiam.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za cenne informacje. Radio 1 DIN jak dla mnie wygląda fatalnie w takiej desce (często na parkingu takie widzę), szczególnie w bazowych wersjach opla specjalnie dla polskich klientów :D. "Węglowa" ramka nawet fajnie się wkomponowała. Znając życie ja bym wyjął fabryczną ramkę radia i porzeźbił w tej dostarczonej z radiem. Chociaż na żywo różnie to wypada. BTW: Radio jak i maskownica oraz ramka są identyczne zarówno w corsach, vectrach i signumach. Jak tam przemyślenia i opinie nt. tego radia: jakość dźwięku, łatwość obsługi, czytelność wyświetlacza, jakość rozmów przez bluetooth itp?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !
Koledzy, przyszła pora na następną prośbę do Was, poradę.
Mam już maty i głośniki.
Teraz odnośnie podłączenia zestawu odseparowanego konkretnie do fabrycznej instalacji.
Gdzie, jak i do jakich kabli.
Więc tak ... krok po kroku
1. Kupiłem adaptery kostek głośnikowych, aby nie trzeba było ciąć kabli fabrycznej instalacji.
2. Rozłączam fabryczne głośniki z kostek (woofer i gwizdek), tak je nazwijmy.
3. Do kostki od woofera fabrycznego, wpinam kostkę z kablami idącymi do zwrotnicy (zdjęcie numer 2) AMP + i - .
Fabryczna instalacja :
Lewy głośnik : niebieski to + , niebiesko-brązowy to - ?
Prawy głośnik : żółty to + , żółto-brązowy to - ?
70abb231141e9c09med.jpg
4. Resztę, zwrotnica, Tweeter, Woofer podłączam, jak na poniższym zdjęciu.
2f6cf366c6cc8462med.jpg
5. Zastosować jeszcze muszę, to znaczy wlutować między IN- i TW+ rezystor 6,8 Ohm/5W, który jest w zestawie z nowymi głośnikami, obniżający głośność tweeterów.
6. Kostkę od fabrycznego gwizdka zostawiam nie podłączoną, powiedzmy, że ją izoluję i "pozostawiam w spokoju".
Nic się nie stanie, jak pozostanie niepodłączona ?
Dlaczego do gwizdka idą po dwa przewody tego samego koloru ?
Czy wszystko dobrze zrozumiałem, czy tak będzie dobrze ?
Proszę Was o pomoc, nigdy nie lubiałem kabelkologii, dla mnie to wyzwanie.

 

Jak tam przemyślenia i opinie nt. tego radia: jakość dźwięku, łatwość obsługi, czytelność wyświetlacza, jakość rozmów przez bluetooth itp?

 

Co do jakości dźwięku, narazie niewiele mogę powiedzieć (brak wygłuszenia i fabryczne głośniki).
Radyjko ma wiele możliwości ustawień.
Regulacje pasm górnych i dolnych, ale o tym można poczytać w necie.
Osobiście, jak zmieniłem Blaupunkta CAR2003 na coś takiego, to ziemia i niebo.
Jest raczej łatwe w obsłudze, nie trzeba gdzieś "głęboko" szukać, jakiś dziwnych ustawień parametrów.
Odnośnie przełączania katalogów z utworami i wyszukiwania piosenek :
w czasie postoju jest OK, ale w czasie jazdy, bardzo niewygodne, są za małe przyciski.
Wyświetlacz jest mały i dosyć nieczytelny, jak radio jest ustawione w jednolitym kolorze, jest nieczytelny, ale
jak ustawiłem boki i dół radia na kolor zielony, a wyświetlacz na biały jest OK.
Można robić różne kombinacje kolorystyczne. Jak dzwoni telefon, ustawiłem miganie całego radia w różnych kolorach.
Funkcji MIXTRAX dla muzyki nie używam, nie lubię dyskoteki.
Połączenia i rozmowy telefoniczne przez bluetooth - REWELACJA.
Telefon łączy się po wejściu do auta i od razu paruje.
Radio przechwytuje książkę telefoniczną i wystarczy zaprogramować sobie przy przyciskach radia 1.2.3.4.5.6 listę
najczęściej wybieranych rozmówców.
Można też przeszukać książkę pokrętłem.
Podsumowując, z radia jestem zadowolony, d... nie urywa, ale ja też nie jestem jakimś wymagającym gościem.
Lubię czystą i naturalnie brzmiącą muzykę, ale to zobaczymy po wymianie głośników.
Wkurzają mnie tylko trochę małe przyciski, jak w czasie jazdy chcę zmienić utwór, muszę uważać, droga przede mną znika na chwilę z oczu.
Myślałem o pilocie na kierownicę, ale piszą, że nie bardzo to działa. Może kiedyś zaryzykuję.
Pozdrawiam !
Edytowane przez jarcar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności