Skocz do zawartości

Żarówki Zafira


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Ludziska ;

 

Robiłem swego czasu w biznesie żarówkowym i gwarantuje iż na żarówki również jest rozpatrywana gwarancja. Mozna zo załatwić w sklepie lub ostatecznie wysłać bezpośrednio do producenta również powinni rozpatrzyć - przynajmniej tak dział philips!:) Z chinszczyzną to wiadomo d...pa blada.

 

Pozdro

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

A ja mam pytanie ( dla niektórych pewnie to błachostka ) odnośnie wymiany żarówki w lewym reflektorze patrząc od przodu auta - kupiłem dziś żarówki Hella Blue Light H7 - po prawej stronie bez problemu wymiana, a po lewej - problem ! Ciasno tam. Trzeba obudowe filtra powietrza wyciągać ? A może cały reflektor, zderzak odkręcać ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam. Piszę tutaj, bo nie mogę znaleźć odpowiedniego tematu.

Czy ktoś orientuje się jakie są sposoby wymiany żarówek w przednich światłach przeciwmgielnych w Zafirze 1.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakie są sposoby wymiany żarówek w przednich światłach przeciwmgielnych w Zafirze 1.

Są dwa sposoby:

1. Bez demontażu zderzaka , ale z użyciem kanału i z dość trudnym dojściem od dołu.

Od spodu w tylnej części halogenu masz kółko które należy odkręcić i oczom ukazuje się żarówka która jest dociśnięta drucikiem który należy ścisnąć i odgiąć i wyjąć żarówkę.

2. Musisz zdemontować cały zderzak, ale nie jest to trudne. Zderzak umocowany jest na czterech wkrętach torx 20 (nadkola od wewnątrz) oraz 5 kołko-szpilkach. Musisz najpierw wyjąć szpilki z kołków a później same kołki (3 od spodu silnika 2 przy pasie przednim przy chłodnicy) musisz jeszcze odłączyć czujnik który jest w umocowany na wlocie powietrza na zderzaku (przekręca się lekko o 90 stopni i wyjmuje) oraz rozłączyć kostki halogenów.

Cała operacja zdjęcia zderzaka zajmuje nie dłużej niż 20 min

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja troche z innej beczki zalozylem diody do wewnatrz oswietlenie kierowcy i posazera i po wylaczeniu silnika zarza sie dalej tak lekko.czy macie jakis sposob na to poprostu lekko swieca sie non stop ale jak je wlacze to oswiecaja sie super.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po wylaczeniu silnika zarza sie dalej tak lekko.

Bo w tym układzie jest chyba kondensator i diody potrzebują więcej czasu żeby rozładować energię zgromadzoną w układzie. Nie wiem czy we wszystkich Astrach G jest sytuacja że po zamknięciu drzwi światło w środku przygasa a nie wyłącza się momentalnie, chyba że jest włożony kluczyk do stacyjki i jest przekręcony.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem te philipsy w golfie H4 3 lata na nich jeżdziłem i rok jezdziły w innym aucie.4lata to chyba dobry wynik. codo swiecenia byłem z nich bardzo zadowolony.POZDRAWIAM

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem te philipsy w golfie H4 3 lata na nich jeżdziłem i rok jezdziły w innym aucie.4lata to chyba dobry wynik

Jakieś problemy z płcią :oops:

 

Ile kilometrów na rok robisz ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności