Skocz do zawartości

3.0 v6 nie działające wentylatory chłodnicy


Gość marcelo

Rekomendowane odpowiedzi

Ogarnąłem auto po mechaniku, zrobione pokrywy itd. auto ładnie pracuje- nie faluje, chodzi jak powinno ale...

Przed odłączeniem przewodu plusowego idącego do skrzynki bezpieczników chodził 1 bieg wentyla, po podłączeniu plusa elektryka chwile wariowała to zaraz odpiąłem przewód i podłączyłem ponownie i już było ok. Odpaliłem, zostawiłem na wolnych obrotach i klapa, temperatura na desce 105 i nic nie działa... Wentylatory stoją i pompa wspomagająca też nie pracuje, jeden przekaźnik zrobił się ciepły i tyle, jutro sprawdzę czy po włączeniu klimy coś rusza. Znalazłem podobny temat ale nie wiem czy 2.2 i 3.0 mają podobną elektrykę chłodzenia. Przyjechał nawet dziś elektryk i zalecił wymianę skrzynki bezpieczników.

Z tymi wentylatorami był też schodek jak odbierałem auto od mechanika, przypuszczam, ze to tez jego sprawka :-(

Edytowane przez marcelo

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bezpieczniki zapewne sprawdzałeś.

Który przekaźnik był ciepły ? Napisz też czy masz czujniki/włączniki wentylatorów na chłodnicy (były dwie wersje)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Termo włączniki są w chłodnicy, skrzynka podmieniona i też nic nie działa, po wypięciu kostek z termo włączników i spięciu ich na krótko działa 1 bieg (na włączniku dwubiegunowym) i 2 bieg (na włączniku trzy biegunowym) ale nie wiem do czego jest ten trzeci pin w tym czujniku bo nic się nie działo po mostkowaniu ale wydaje mi się, że pompa przy tym się załącza przy wyłączonym zapłonie.

W poniedziałek będę miał obydwa nowe czujniki i zobaczymy co będzie się działo.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompa i wentylatory powinny załączać się gdy zwierasz piny nawet gdy zapłon jest wyłączony.

W normalnej eksploatacji gdy zagrzejesz silnik pracują jeszcze chwilę aż do ostudzenia nawet przy wyłączonym zapłonie.

Całkiem możliwe że termo-włączniki padły i nie załączają wentylatorów. Jeśli zwierasz je na " krótko" i wentylatory startują to znaczy że instalacja jest dobra.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kacper nawet nie wiesz jak mnie ucieszyło to, że na krótko zaczęły chodzić bo już myślałem co mogłem pozamieniać przy rozbiórce auta do wymiany pokryw i termostatu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Termowłączniki wymienione, wentylatory chodzą, pompa wspomagająca pracuje, tylko nie udało mi się go zagrzać do tego stopnia, żeby włączył się drugi bieg wentylatorów he he. Temperatura załączania pierwszego biegu to 100 stopni, sprawdzone na komputerze i termometrem laserowym także wynik miarodajny, jedynie wskazania na zegarach są trochę inne... na zegarze 110 a w rzeczywistości 100 stopni, teraz albo do wymiany czujnik lub jest jeszcze jedna możliwość - podłączyć rezystor żeby było dobre wskazanie, w moim przypadku to 2.2 ohma.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności