Skocz do zawartości

dziwne odgłosy w zawieszeniu


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich!

Od niedawna jest właścicielem zafirki 2.0DI 16V z 2000r i mam mały problemik.

Przy przejeżdzaniu przez policjanta lub po nierównościach na drodze mam takie dziwne głuche odgłosy. Napewno nie są to luzy na zawieszeniu bo sprawdzałem przy przeglądzie.

Jeżeli ktoś miał podobny przypadek proszę o info.

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam miałem podobny problem przy mojej zefirze też jeździłem na przeglądy do mechaników i itd. Problem był tego typu że stuki były raz na jakiś czas przy mocnych skrętach albo na śpiących policjantach. Pojechałem do znajomego na przegląd męczył go chyba z godzinę szarpaki itd, jazdy próbne po dziurach, przyznał mi racje taki metaliczny głuchy dźwięk, sugerował luzy gdzieś na mocowaniach belki przedniej nic z tego okazała się jednak końcówka drążka. Sam byłem zdziwiony że na szarpakach nic nie wykazało. 2 miesiące się męczyłem. powodzonka życze

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No i do tego szczególnie w zimie twardnieją gumy i skrzypi jak podskoczy lekko.Jeżeli ten dźwięk zanika przy np =10 st C to na bank gumy.

Skrzypienie przy wykręconej kierownicy w lewo lub w prawo podczas powolnej jazdy po nierównym podłożu(3km/h) po dołkach drogi polnej wskazuje na poduszki amortyzatorów.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość Anonymous

Witam wszystkich!

Od niedawna jest właścicielem zafirki 2.0DI 16V z 2000r i mam mały problemik.

Przy przejeżdzaniu przez policjanta lub po nierównościach na drodze mam takie dziwne głuche odgłosy. Napewno nie są to luzy na zawieszeniu bo sprawdzałem przy przeglądzie.

Jeżeli ktoś miał podobny przypadek proszę o info.

Pozdrawiam

Witam!

U mnie stukało i wymieniłem: końcówki drążków, sworznie. Dalej stukało: do wymiany poszły łączniki stabilizatora. Przestało stukać na miesiąc, teraz znów stuka - wygląda na to, że trzeba jeszcze wymienić poduszki stabilizatora. Podsumowując: jeśli do samochodu ważącego ponad półtora tony stosuje się części zawieszenia z wiele lżejszej Astry G to niestety trzeba się liczyć z częstymi wymianami części. Niestety :(

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Witam!

Nie mam dużego doświadczenia w Zafirce, ale wiem z rozmowy ze starym użytkownikiem (2,5 roku), że słabością tego auta są drążki stabilizatorów. Część kosztuje ponoć 40zł/szt.

Znajomy powiedział ze wymienia je prawie za każdym razem gdy wymienia olej w silniku, czyli tak 2 razy w roku. Zauważyłem ze u mnie też cos stuka na dziurach po stronie kierowcy i już wiem ze przy wymianie oleju to zrobie-wymienie http://localhost/opel/ipb/public/style_emoticons/default/smile.gif

Zycze powodzenia

Jacek

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość Anonymous

Witam!

Nie mam dużego doświadczenia w Zafirce, ale wiem z rozmowy ze starym użytkownikiem (2,5 roku), że słabością tego auta są drążki stabilizatorów. Część kosztuje ponoć 40zł/szt.

Znajomy powiedział ze wymienia je prawie za każdym razem gdy wymienia olej w silniku, czyli tak 2 razy w roku. Zauważyłem ze u mnie też cos stuka na dziurach po stronie kierowcy i już wiem ze przy wymianie oleju to zrobie-wymienie ???

Zycze powodzenia

Jacek

Przy wymianie drążków dobrze też jest zwrócić uwagę na gumowe poduszki stabilizatora... Po 2 miesiacach po wymianie drążków padły poduszki - kolejne 80 zł do zafirki-skarbonki.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość Anonymous

Witam. jestem odn niedawna właścicielem zafiry 2.0 DTI byłem na przeglądzie nie ma żadnych luzów natomiast tak jak pisaliście na progach zwalniających skrzypi tak jak by jakieś gumy. nie wiem co wymienić. w czasie jazdy nic nie stuka. proszę o pomoc

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności