Skocz do zawartości

kody błędów SINTRA 2,2 16V GLS


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

wywala mi kod 165 , wymieniłem sonde, czujnik temperatury i nie mogę go skasować. co to może jeszcze być . proszę o pomoc.

objawy są takie że na zimnym silniku niestabilne wolne obroty po paru minutach wszystko ok. trochę wolno się zbiera na obroty i dusi go przy przyśpieszaniu gdy dojdzie to temperatury około 60 wszystko jest ok.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
Gość Anonymous

wywala mi kod 165 , wymieniłem sonde, czujnik temperatury i nie mogę go skasować. co to może jeszcze być . proszę o pomoc.

objawy są takie że na zimnym silniku niestabilne wolne obroty po paru minutach wszystko ok. trochę wolno się zbiera na obroty i dusi go przy przyśpieszaniu gdy dojdzie to temperatury około 60 wszystko jest ok.

Kolego

Sprawdź ciśnienie w cylindrach, któryś ma mniejsze niż reszta, kod 165 wskazuje na 3 cylinder, sonda jest dobra ale głupieje gdy jest mniejsze ciśienie w cylindrze. A co do kasowania tego błędu nie skasujesz żadznym kompem

Powodzenia :lol:

RomanW

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość Anonymous

Witam serdecznie;

 

Mam takie pytanklo jest domowy sposób by zmontować kabel podłączeniowy sinter pod kompuret po RS232?

 

Może ktoś ma taki schemat; był bym bardzo wdzięczny za pomoc w tej sprawie;

 

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Mam podobne objawy jak włącze klime.

Mam LPG i silnik jest trochę mułowaty, szczególnie gdy są upały i mało gazu w zbiorniku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

No właśnie, u mnie przy klimie też się robi mułowaty, zresztą podobnie też jest przez niedługi czas po uruchomieniu silnika...

Poza tym odczuwam spadek mocy przy kręceniu kierownicą (wspomaganie?) na postoju lub przy bardzo małej prędkości...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Najczęstszą przyczyną jest defekt przepływomierza (bardzo zawodny element).

Jeżeli jest to problem z EGR, to najczęściej występuje, gdy silnik nie jest

jeszcze rozgrzany (prowadnica zaworu EGR klei się przez zabrudzenia z

wydechu), po rozgrzaniu silnika defekt ustępuje. Można go spróbować

rozruszać, w sofcie dostępnym w necie są opcje test aktuatorów, nastawników

lub podobnie. W tym teście jest żądanie otwarcia i zamknięcia zaworu EGR. -

Można go tak kilkakrotnie przełączyć, czasem pomaga. Na przepływomierz jest

trudna rada - najczęściej się wymienia (raczej nie kupować używek), są na

rynku zamienniki oryginału, który jest k... drogi. Można go spróbować

rozebrać i umyć delikatnie rozpuszczalnikiem, bo przyczyną złego działania

są osiadające krople oleju (uwaga - jest to b cienka błonka o wymiarze ok.

3x1 mm i grubości setek mm - trzeba być naprawdę b. delikatnym ).

 

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sintrze 2,2 16v z silnikiem x22xe niema przepływomierza tak jak w omedze. jest tylko czujnik połorzenia przepustnicy i jakiś mały czujnik przy filtrze powietrza.To że jest słapszy przy klimie to normalne wkońcu sprężarka daje opór.W mitschubishi colcie klima się rozłancza przy b.wysokich obrotach po to aby ci nie brakowało spida przy wyprzedzaniu a potem sama się załancza.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Czy ktoś wie, co oznacza kod błędu 119 w jednostce silnika?

Od paru dni zapala mi się lampka CHECK podczas jazdy. Nie widać, żeby coś się działo. Tech2 odczytał taki kod błędu z silnika, ale nie ma do niego opisu.

 

pozdrawiam, Remi

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności