Skocz do zawartości

Problem Z Obrotomierzem 1.7 TD


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

mam asterke 1.7 td isuzu z obrotomierzem i problem polega na tym ze auto jak załancza turbine (OK 2000 obr/min ) pokazuje na obrotomierzu 6 tys obr!! i w miare dodawania gazu obrotomierz obraca sie o 300 stopni co jest powodem :)?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdź przewód podający impuls na obrotomierz. idzie on do alternatora możliwe że dotyka do styku +12v i stąd dziwne wskazania bądź uszkodzony alternator :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok dzięki jutro sprawdze.. ;) a jesli to nie to co czego szukac dalej ?? A alternator jest ok;d

 

[ Dodano: Pią Sty 18, 2008 17:07 ]

przewód od alternatora sprawdzałem i przy okazji wyczysciłem i nadal nie ma poprawy... :)/ czego szukac dalej?:)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po dotknięciu przewodem do plusa wskazówka powinna wychylić się na maxa tylko ostrożnie by nie uszkodzić wskaznika!:) jesli idzie płynnie to przyczyny szukaj w alternatorze :evil:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm tzn co z tym plusem mam dokładnie zrobic?? obrotomierz idzie płynnie nie chaczy sie przy dodawaniu gazu tylko ze za duzo pokazuje nic sie nie wiesza ale oszukuje bo prawie okreca sie o 360' to mówisz ze cos z alternatorem...??;(

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość Anonymous

Ja miałem podobną usterkę - ni stąd, ni z owąd obrotomierz pokazywał wysokie obroty i kilometry nabijało na liczniku - przyczyną był uszkodzony moduł stabilizatora napięcia

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

witam ja mam astre z silnikiem 2.0 DTL 16V w mojm autku dzieja sie dziwne rzeczy z obrotomierzem przy odpalaniu wcale nie pokazyje zadnych obrotów a autko zapalai zaczyna nie równo pracowac ale przez chwile pali sie kontrolka od silnika. po zgaszeniu autka i ponownym odpaleniu obrotomierz znowu nie działa ale tylko przez chwilke i zaczyna dzialać i po paru seku ndach zaczyan gasnać kontrolka od silniczka i wszytsko jest ok. Problem pojawia sie przy zimnym i rozgrzanym silniku nie ma reguły. Czy jest mi wstanie ktoś coś doradzić

 

[ Dodano: Sob Paź 03, 2009 22:01 ]

witam ja mam astre z silnikiem 2.0 DTL 16V w mojm autku dzieja sie dziwne rzeczy z obrotomierzem przy odpalaniu wcale nie pokazyje zadnych obrotów a autko zapalai zaczyna nie równo pracowac ale przez chwile pali sie kontrolka od silnika. po zgaszeniu autka i ponownym odpaleniu obrotomierz znowu nie działa ale tylko przez chwilke i zaczyna dzialać i po paru seku ndach zaczyan gasnać kontrolka od silniczka i wszytsko jest ok. Problem pojawia sie przy zimnym i rozgrzanym silniku nie ma reguły. Czy jest mi wstanie ktoś coś doradzić.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności