Skocz do zawartości

Czujnik temperatury cieczy chlodzacej ???


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

witam mam pytanko jaki wplyw na prace silnika ma czyjnik temperatury cieczy chlodzacej. Silnik C14NZ. Nie chodzi mi o czujnik umieszczony w chlodnicy ani o czujnik znajdujacy sie za wtryskiem. Tylko o ten co jest miedzy wtryskiwaczem a blokiem silnika, po lewej stronie patrzac na silnik. Taki maly co dochodzi do niego tylko jeden czarny przewod. Czujnik ten sluzy tez do odpowietrzania ukladu chlodzenia . Ale z tego co wiem to zalancza on tylko mase. Czy jest to czujnik od wentylatora :)? a moze co innego :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest czujnik dajacy sygnal na zegary

nie ma nic do pracy silnika

 

na silnik ma wplyw ten drugi daje on sygnal na ECU

 

p.s.

od wentylatora jest ten w chlodnicy :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

A ja mam pytanie odnośnie czujnika temperatury cieczy chłodzącej w X20DTL sterującego pracą silnika.

Czy ten czujnik znajduje się w obudowie termostatu oraz gdzie znajduje się czujnik temp. podający sygnał na zegary?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość Anonymous

Witam kolegów mam pytanko odnośnie czujnika temperatury cieczy chłodzącej - mechanik gazownik powiedział że może to być przyczyną usterki jaka u mnie tzn. po jeżdzie na gazie i wyłączeniu silnika nie chce zapalić (po ok 5 minutach postoju) za pierwszym razem tylko za ok 5. POwiedział że wentylator włącza się przy 103 stopniach a tak ponoć nie powinno być i kazał wymienić owy czujnik. Co Wy na to??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wentylator włącza się przy 103 stopniach a tak ponoć nie powinno być

A ja twierdze ze wszystko jest OK.

Temperatura załączenia wentylatora jest różna w różnych silnikach i wynosi od około 97 do 103 *C.

 

do góra 95 stopni.

Na pewno tak nie jest.

U mnie po wymianie czujnika (był uszkodzony i nie załączał wentylatora) temp. załączenia wentylatora wynosi 98*C

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

A pewny jesteś wskaźnika?

Zjeździłem już kilka aut i zapewniam Cię, że jeszcze nigdy takich temperatur załączenia wentylatora nie miałem.

Większość płynów według producentów płynów gotuje się od 110*C.

Odlej trochę płynu i zagotuj, a przekonasz się, że to tylko pobożne życzenia producentów.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość DAROMV6

Większość płynów według producentów płynów gotuje się od 110*C.

no dodaj jeszcze kilka stopni lub czasami więcej.

W układzie ciśnieniowym jest to z resztą podbijane.

rafaln1, ma rację odnośnie temp załączania wentylatora,

poza tym temp początku otwarcia termostatu to w większości silników Opla dopiero 90-92*, nie wspominając o pełnym otwarciu które to np jest powyżej 100*

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów mam pytanko odnośnie czujnika temperatury cieczy chłodzącej - mechanik gazownik powiedział że może to być przyczyną usterki jaka u mnie tzn. po jeżdzie na gazie i wyłączeniu silnika nie chce zapalić (po ok 5 minutach postoju) za pierwszym razem tylko za ok 5. POwiedział że wentylator włącza się przy 103 stopniach a tak ponoć nie powinno być i kazał wymienić owy czujnik. Co Wy na to??

Czesc,

jeśli chodzi o problem z odpaleniem po jeździe na gazie, po wyłączeniu silnika to miałem ten sam problem. Zobacz, tu jest mój wątek . U mnie ten czujnik był uszkodzony - sprawdź błędy, zobacz czy masz błąd 15, wymiana załatwiła sprawę. Koszt zamiennika około 20zł, odkrecałem ustrojstwo od dołu... tak było wygodniej. Wyleci ci trochę płynu chłodzącego ( przytrzymaj palcem, polecam uzyć palec kogoś innego kto będzie zagądał od góry ;) ) potem reset kompa i po sprawie, koniec z problemem odpalania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności