Skocz do zawartości

Opel Corsa C 2005 piszczenie wiatraka dmuchawy?


Gość opelcorsac2005

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Mixmich

@mk5

NIe będę się powtarzać:

http://forum.opel24.com/topic/47642-dmuchawa-piszczy-na-i-i-ii-biegu/?p=625857

Całość odkurzyłem, przedmuchałem sprężonym powietrzem i z grubsza psiknąłem na to smar silikonowy. Ośkę posmarowałem dodatkowo białym smarem, oczywiście po usunięciu luźnej rdzy.

Youtube pomoże:

 

Przy okazji można rzucić okiem na:

http://forum.opel24.com/topic/32266-nawiew-piszczy/?p=58915

Edytowane przez Mixmich

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli o ile zrozumiałem nie rozbierałes samego silniczka.Bo ja robiłem podobnie jak tu http://forum.opel24.com/topic/29573-demontaz-i-przesmarowanie-skrzypiacego-wentylatora-nawiewu/ i miałem ten sam problem, bałem sie rozebrac by dobrze np drobnym papierem przetrzec wirnik w miejscu pracy , a przemycie i olej (od góry i dołu) na długo nie pomogło.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mixmich

Nie rozbierałem na części pierwsze silniczka dmuchawy, ale w corsie nie jest to tak szczelnie zasłonięte jak w astrze czy w corsie B. Jest tam na tyle dużo przestrzeni, żeby po dobrym przedmuchaniu prysnąć trochę smaru na ośkę. Luźną rdzę na końcach ośki zeskrobałem. Silniczek kręcił się bez oporu.

Na zdjęciu trochę lepiej to widać.
http://e.allegroimg.pl/original/09/59/82/03/98/5982039806

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość opelcorsac2005

Jeszcze raz ja. Kupiłem sobie zamiennik. Obudowa ogólnie pasuje (sprawdzałem dół), tylko, że wiatrak w środku jest inny i obudowa górnej części jest troszkę w środku dłuższa (na zewnątrz taka sama), żeby wiatrak pomieścił się na długość. W normalnej górnej obudowie nie może się kręcić, bo zacina się o górę. Teraz pytanie, jak mam wymienić całą tą obudowę? Są tam do odkręcenia dwie śrubki do których nie potrafię sobie zrobić dostępu.

Tak wygląda obudowa i rozmieszczenie śrubek:

 

 

f0R4jMn.jpg

nU0Jh6P.jpgvZVo7ip.jpg

 

 

A tutaj zamontowane:

 

 

DxbsgMS.jpg

 

 

Jedna śruba jest z przodu, może jakimś cudem bym ją wykręcił, ale druga (ta strzałka niżej) jest za całą obudową i za cholerę się tam nie dostanę. Jak mam to zrobić, ktoś jest mi w stanie pomóc?

Jakie alternatywy?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mixmich

Podejrzewam, że żeby się dostać do tej drugiej śruby to trzeba będzie sporo elementów z konsoli środkowej rozmontować, w ostateczności deskę rozdzielczą. Na Twoim miejscu bym spróbował w oryginalnej obudowie wyciąć trochę większy otwór.

Zrób może zdjęcie porównawcze: stara dmuchawa vs. nowa dmuchawa, żeby można było porównać różnicę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość opelcorsac2005

Podejrzewam, że żeby się dostać do tej drugiej śruby to trzeba będzie sporo elementów z konsoli środkowej rozmontować, w ostateczności deskę rozdzielczą. Na Twoim miejscu bym spróbował w oryginalnej obudowie wyciąć trochę większy otwór.

Zrób może zdjęcie porównawcze: stara dmuchawa vs. nowa dmuchawa, żeby można było porównać różnicę.

Ten nowy wiatrak jest troszkę dłuższy i węższy. Zacina się o górną część obudowy. Jestem w stanie wykonać taką operację wyciągania deski rozdzielczej, czy lepiej się za to nie brać? Nigdy nic nie robiłem przy samochodach, to mój pierwszy raz.

Może oddać tamto i kupić coś takiego?

http://opelczesci.com.pl/pl/p/DMUCHAWA-WENTYLATOR-NAWIEWU-OPEL-COMBO-CORSA-C-AC/1486

 

Będzie pasować?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kombinuj nic z deską. Oddaj i kup jaki trzeba. U mnie jak zjadł szczotki, wymieniłem je na nowe, ale momentalnie je znów zjechało, bo były zbyt miękkie. Nie bawiłem się tylko kupiłem używkę i jeździ do dziś.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram kolegę bad, jezeli juz rzeźbić to zamiennik, nigdy to co mamy oryginalne w aucie. W tym przypadku oddał bym i ewentualnie szukał używki.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość opelcorsac2005

Podjadę do mechanika, zapytam się czy da radę to zrobić bez ściągania deski, jak nie to oddam i kupię używkę. Dzięki za pomoc.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość opelcorsac2005

Nie da się założyć górnej części obudowy bez ściągania deski. Zakupiłem oryginalny używany wentylator i wszystko ładnie działa. Polecam innym ten sposób. : SMILE :

Edytowane przez opelcorsac2005
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności