Skocz do zawartości

Przegub astra g 2.2 dti nie pasuje


Rekomendowane odpowiedzi

Gość tedyhees1

Witam,

 

Jestem posiadaczem astry g 2.2 dti tak samo jak moj ojciec o tym samym silniku innej wersji nadwozia, ale przejdzmy do sedna, niedawno pisalem na forum objawy przegubu do wymiany nadajace sie otoz u mojego taty okazalo sie podobnie takze do wymiany zamowilem w sklepie internetowym, wymiary zgadzaja sie z parametrami producenta GM opla, i tu zaskoczenie okazalo sie ze astra g 2.2 dti ma ilosc uzebien zewnetrznych 33, a wewnetrzne 25, co sie okazalo ze tzw,,mechanik' ktory mi to wymienic mial stwierdzil ze nie pasuje do przymocowania od strony uzebien wewnetrznych mowiac ze tam jest wiekszy pret jakby ze inny, ktory laczy te dwa przeguby zewnetrzny i wewnetrzny,

Postanowilem podzwonic po sklepach z czesciami popytac i wszystko wskazuje na moj dobry element zakupiony, jedyne co mi powiedzial ten mechanik mozliwe bylo ze jest od vectry b tez w 2.2 dti jak on podzwonil i ja w miedzyczasie ze faktycznie uzebienie ma vectra zew 33 a wewnetrzne 35 to by pasowalo, jednak nie zrobil najwazniejszej rzeczy nie przeliczyl ilosci zebow i zlozyl bo mu nie pasowalo a ja nie wierzylem w to ze nie pasuje kazalem mu zlozyc przez telefon a ze sie spieszyl na inna prace nad innym autem nie pomyslal jak mi to pozniej powiedzial . wewnetrzny przegub tak samo ma jeden i drugi 27 uzebien podobno, wiec bylaby taka szansa ze ktos polos podmienil jednak ja tego nie robilem a auto mialo 4 lata gdy sprowadzono je z francjii z przebiegiem wtedy 150 tys km wg dokumentow

Ale to jest prawdopodobne wg mechanika, ja wiec zadzwonilem do salonu opla w warszawie i podpytalem o taka sytuacje niestety nie maja przegubu zewnetrznego tylko cala polos do sprzedania i wymiany ewentualnie przegub wewnetrzny ale gdy podalem numer vin pojazdu mojego powiedzial ze nie wchodzi od verctry poloska ani innego opla bo inaczej mialby to wyszczegolnione jakie rodzaje i auta po numerze vin pasuja itd

Wiec nasuwa mi sie jedno jesli przykladowo nie pasuje od vectry polos chociaz danych w centymetrach nie mial tyler co po vin i jego oplowski system to skoro pasuje uzebienie zewnetrzne a na trzonku czyli na pret te wewnetrzne 25 w astrze g a w vectrze teoretycznie 35 zebow to trzonek ten pret musialby miec tez do przegubu wewnetrznego tyle zebow czyli inaczej niz w originale astry g a wiec polos by pokazalo ze jednak pasuje z vectry do astry g w tym silniku jednak nie pasuje skoro mu pokazalo tylko zafira a i astra g po numerze vin.

I teraz pytanie czy to mozliwe czary mary czy mechanik ze mu sie spieszylo i tak powiedzial i nie robil chociaz widzialem ze rozkladal gdy jeszcze tam bylem, czy faktycznie jest to od vectry a system opla nie widzi tego bo po co ma wiedziec skoro w serwisach wszystko na nowki wymieniaja . ......

szkoda tylko ze nie policzyl ilosci uzebien by bylo wiadomo a tak za fatyge wzial 50 zl dolozyl smaru pod gume przegubu bo juz sucho bylo i jak cos abym dal znac to on zamowi przegub albo ja abym jakis inny zalatwil.

I co wy na to?>????

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja na to ze kij wie z czego to poskladali

po numerach czesci zawsze mozna to wysledzic

moze ktos zmienil skrzynie na taka z VB

z tym przebiegiem to pewnie kant i tyle

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość tedyhees1

Dokumenty przeglady z przebiegiem pokazuja ze raczej to prawda od jednego wlasciciela a mial co rok po 30-40 tys km, na ksiazce oplowskiej, ale mniejsza o to czy mozliwe jest to ze bylaby to od vectry lub innego auta? skoro wg opla nie podchodzi od vectry a wg danych niby pasowaloby ale kto by pchal, a moze ten mechanik cos zle wkladal bo to taki dziwny serwis, jakby pod namiotem a nie w budynku ........ no nie wiadomo pozostaje chyba wiec rozebranie znow i przeliczenie zabkow ...... no chyba ze ktos zna sie i by sie wypowiedzial ze nie ma mozliwosci od innego modelu wtedy musialaby byc to ta czesc . tak byloby najlepiej bym mu kazal wlozyc lub pieniadze spowrotem a tak na nowo placic ....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tu nie ma co gdybac i teorie tworzyc

sprawdz numery czesci i tyle

czy mechanik paprak ??

nie wiem

nie znam go

 

btw

dlatego ja nie lubie jak klient czesci kupuje

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość tedyhees1

numery czesci sprawdzone i czesc ktora zakupiona zostala tez i powinna sie zgadzac z wersja auta, wg niego nie pasuje ale podejrzany moze byc, roznie bywa, ewentualnie znow zabulic za sprawdzenie zabkow bo nawet nie pomyslal,,,jak widac....... no nic okaze sie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość tedyhees1

dodam ciekawostke ze przerazil mnie cena za przegub 330 zl,,,,,,podal mi nr rzekomo jaki ma byc z firmy pascal a nie jakies tam zamienniki chociaz pascal tez gm nie jest co najlepsze po sprawdzeniu przedzwonieniu do firmy to sie okazalo ze przegub owszem pod 2.2 dti ale wewnetrzny a nie zewnetrzny takze juz mam mieszane mysli..... ale pozostaje zdjac i policzyc zeby wiec. :shy::shy::shy:


a szlo by to jakos sprawdzic na kanale bez rozbierania?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ze co Cie przerazilo ??

330 to pikus

placilem 2000 za komplet na jedna strone do vectry B 2,6 z automatem

 

wejdz pod auto i szukaj numerow

powiny byc na widoku

 

chyba nie masz kompletnie pojecia co kupiles

przegub wewnetrzny i zewnetrzny to inna czesc

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość tedyhees1

dokladnie,,,, wiem o tym,,,,,, poczytaj raz jeszcze co pisalem wspomnialem ze to on mi podal numer ten mechanik na wewnetrzny a nie zewnetrzny wiec to mi dalo do myslenia ze moze cos partaczy albo naciaga ......... myslisz ze moze byc na tym trzonku co laczy zewnetrzny z wewnetrznym?


kupilem przegub zewnetrzny , i tai mial zamontowac czyli wymienic, natomiast po jakims czasie dzwonil ze nie pasuje, jedna strona ta co idzie do lacznika miedzy wew, a zewnterznym bo niby tam jest grubszy wiekszy a nie taki jaki ja kupilem czyli dedykowanego do mojego modelu, niby vectra ma podobne tez 33 zeby a drugie zamiast 25 to 35 moze to o to mu chodzilo ale nie sprawdzil albo ,,nie chcial" bo mu sie spieszylo czesc zakupiona mam pod astre g 2.2 dti 125 km, suma nie przerazajaca ponad 300 zl sa drozzsze czesci fakt tylko z tego co wiem to tyle nie kosztuje czesc do starego opla jako zewnetrzna o to mi chodzilo ...... :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności