Skocz do zawartości

Bierze prąd


Gość slawinek

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

Autko mi bierze prąd na postoju.Byłem u elektryka.Doszedł do tego,że jak wyjmie jeden bezpiecznik to przestaje-sprawdzał to "na żarówkę".Jak się go wyjmie to nie mam światła w kabinie , nie działa elektryka szyb,nie wyświetla wyświetlacz od kompa oraz nie działa radio.Być może cos jeszcze ale nie stwierdziłem tego.

Czy ktoś ma do mojej zafci schematy oraz jak sądzicie co robi ten pobór prądu?Elektryk sugerowal cos o plusie i że duzo grzebania może być.Załączam foto skrzynki z bezpiecznikami - pierwszy od góry-niebieski 60A na fotce go nie ma bo wyjąłem.Link do fotki http://obrazki.elektroda.net/40_1200678356.jpg

 

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sugeruje pokombinowac z bezpiecznikami w kabinie (większe prawdopodobieństwo trafienia nieprawidłowości) ,gdyż te bezpieczniki z przodu sa do większej ilości urządzeń dlatego większy amperaż

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj załapałem że oprócz tych wyżej wymienionych rzeczy nie działa ogrzewanie tylnej szyby.

Czy wie ktoś od jakich urządzeń odpowiada ten bezpiecznik?Może ma ktoś użyczyć schemacik?Było by od razu jasne wszystko.

Link do fotki http://obrazki.elektroda.net/40_1200678356.jpg

 

 

P.S.

Te bezpieczniki w kabinie też były sprawdzane.Niestety mimo ich wyjęcia nadal pobierało coś prąd.

Pozdrawiam

 

Ciąg dalszy tej przykrej przypadłości:

 

Dzisiaj panowie z opla zadzwonili no i podali że ten bezpiecznik odpowiada za:

1.ogrzewanie tylnej szyby,

2.układ spryskiwania reflektorów,

3.podnośnik szyb elektrycznych,

4.zmieniacz CD,telefon,

5.oświetlenie wnętrza,

6.szyber dach,

7.styk akcesoriów-hak holowniczy,

8.wyświetlacz info,

9.lusterka zewnętrzne.

Tego opisu nigdzie nie ma,tylko z opla to idzie wyjąć.Podaję bo może komus sie przyda taka wiedza.

 

Pojutrze elektryk wejdzie w kable.

Ciekaw sam jestem co to za czort z tymi prądami.

Pozdrawiam

 

[ Dodano: Nie Sty 27, 2008 12:34 ]

Cześć.

 

Wszystkie urządzenia były odłączane i problem nadal jest.

 

 

Witam.

 

Trzy dni grzebania i znalazł elektryk co to.Padło na układ związany z wtykiem dla dodatkowego urządzenia (jest taki w tylnym schowku w zafirze wtyk jak od zapalniczki do lodówek,tv,itd...)

Należy go dodać do w/w urządzeń jako pkt 10.

 

Już po problemie.Pobór 40mA.

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
Gość marekww33

Witam!

Mi tez brała prad jakieś 0.40A i to była wina przekaźnika na 100% bo u znajomego też tak było i to on mi to doradził. Trzrba tylko wyjąć przekaźnik odpowiedzialny za podtrzymanie prądu (który sie zawieszał czy coś w tym stylu) znajdyje sie on pod deską roździelcza, trzeba wymontować skrzynke bezpieczników z pod kietownicy i on sie tam znajduje i wystarczy dziada wyjać (zielona koztka) i zmostkować bo nie bedzie pradu w bagarzniku w zapalniczce spadło mi napięcie do 0.17A ale to nadal dużo jak sie okazało to grzał sie drugi przekaźnik też tego samego typu ten który jest w skrzynce z bezpiecznikami tez zielony gniazdo XII (odpowiedzialny jest za podtrzymanie światła w kabinie) i teraz mam 0.01A aha i sprawdz czy ci sie nie grzeje klema plusowa jesli tak torzeba ja wymienić.

Pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość slawinek

(który sie zawieszał czy coś w tym stylu

Tak tylko,że to przekaźnik był załączony dla tego bo coś nim steruje (przynajmniej u mnie tak było) i to właśnie to coś jest rypnięte - najprościej jest tak jak piszesz wyjąć przekaźnik zmostkować wtedy spadnie pobór prądu i po sprawie.Jednak jak sądzę po coś wsadzili ten przekaźnik-pewno ma rozłączać np podpiętą lodówkę tam z tyłu w czasie rozruchu silnika.Co do przekaźnika od oświetlenia w kabinie to u mnie też cudowało ale po zmostkowaniu przekaźnika od dodatkowych urządzeń przestał-widać ma jakieś połączenie z obwodem.Zmierz ile ci teraz prądu bierze na wyłączonym-tak z ciekawości dla porównania.

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Gość marekww33

No właśnie to jest chyba to coś jakiś moduł czy coś w tym stylu bo przekaźnik wymieniłem ale nadal było tak samo. Bez przekażników tych zielonych bierze ok. 0,01A

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności