Skocz do zawartości

Cykliczne buczenie z wydechu


Gość janek3311

Rekomendowane odpowiedzi

Gość janek3311

Witam.


Korzystając z gościnności na tym forum chciałem zasięgnąć rady, a nawet szukać pomocy.


Od pół roku jestem posiadaczem Opla zafiry B z silnikiem 1,9 120km



Mam duży problem z moją zafirą, obroty lekko falują ale też z tłumika słychać takie falujące buczenie. Może inaczej jak buczy to spaliny jak by miały lekko i nie buczy to leci mniej spalin. A z tym jest również takie niewielkie falowanie obrotów. Taka sama sytuacja jest przy 2000 obr i nawet 3000 obr. Amplituda jest taka sama. Z przyspieszaniem jest tak samo. Do 2000 słabo przyspiesza powyżej już znacznie ale tak falująco tak jakby zgodnie z amplitudą buczenia. To wszystko przypomina mi działanie sondy Lambda w silniku benzynowym ( Bogata mieszanka, uboga mieszanka i znowu bogata) i tak w koło.



Czy może ktoś spotkał się z takim przypadkiem, i mógł by się podzielić wiedzą co jest przyczyną.



Muszę dodać, że dźwignia na turbo działa czyli się przesuwa sprawdzałem ciągnąc powietrze ustami i obserwując przez lusterko dźwignię. Wszystko po zdjęciu zderzaka i odsunięciu chłodnicy.



EGR i czujnik map sensor w kolektorze był czyszczony. I żadnej zmiany.



Sprawdzany op com-em, żadnych błędów, DPF różnica ciśnień -2.


 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość janek3311

Nikt nic nie odpisuje, to może podzielę się swoja wiedzą, co się dowiedziałem przez ten czas. Może komuś to coś pomoże.

A więc tak. Dzisiaj przyszło mi do głowy rano. Aby zacisnąć wężyk od vaku do zaworu turbiny. Uruchomiłem samochód i nie słychać tego falowania, buczenia. Po dodaniu gazu nawet do 3000 obr było ok. Idąc tym śladem odetkałem wężyk a zdjąłem kostkę z czujnika doładowania w kolektorze, efekt nie faluje. Ale za to lampka żółta się zapaliła, ale to nic. Na wolnych nie falował, ale na 2500 do 3000 znowu falował. wąż od turbo raz twardy raz miękki.
Czyli jaki morał z tego ?? popsuty zawór sterowania turbiną ???

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności